Мадяр: Ефективність використання FPV-дронів у ЗСУ і в росіян - 20-40%
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів командир окремого полку ударних безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра» Роберт Бровді (позивний Мадяр).
«Може не спрацювати електроніка, і дрон не вибухне, ще в дорозі може здетонувати, чималий процент ворог подавлює різноманітними засобами РЕБ, частина збивається стрілецькою зброєю. Тому ККД дрона у ЗСУ і у росіян – 20-40%», – повідомив він.
За словами Мадяра, йдеться саме про випадки, коли дрон долетів до цілі, вразив її, і це зафіксовано, пояснив капітан Бровді. На основі цих фактів складається статистика полку за власною методикою.
«У нас є власна система обліку, ведеться на рівні підрозділів без будь-яких наказів командування. Ми це робимо для себе. Я за будь-який місяць можу підняти екіпаж і проаналізувати ефективність: кількісні показники, якісні показники застосування, які цілі – рухомі чи планові», – розповів Мадяр.
За словами командира «Птахів Мадяра», чіткий облік дозволяє орієнтуватися в ефективності безпілотних засобів і екіпажів, а це важливо для цільового використання коштів і правильного розподілу БПЛА за підрозділами.
«Можемо орієнтуватися в кількостях реально використовуваних засобів, щоб правильно їх розподілити. Деякі закуповувались з початку війни і втратили вже ефективність, відстали технологічно. А держава і далі їх закуповує, пілоти їх отримують, а перелік уражених цілей від цього не збільшується», – пояснив Бровді.
Як повідомляв Укрінформ, раніше офіцер Нацгвардії Дмитро Фінашин розповів, що Росія активно масштабує використання FPV-дронів на оптоволокні, що створює значні труднощі для української оборони. Ці дрони не зазнають впливу радіоелектронної боротьби і показують високу ефективність у бойових умовах.