Українські військові по-новому проходитимуть курси з виживання в екстремальних умовах
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.
«Підготовка до виживання в екстремальних умовах є невід'ємною частиною вишколу військових. Ризик опинитися в ізоляції чи виконувати бойові завдання за складних обставин супроводжує військову службу. Наша мета – забезпечити воїнів необхідними знаннями та підготувати інструкторів, які допоможуть їм вистояти у випробуваннях. Водночас впровадження такого стандарту наближає нас до принципів НАТО, що є важливим кроком на шляху євроатлантичної інтеграції», – зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
Підготовка складатиметься з трьох рівнів: базового, середнього та поглибленого, кожен з яких має свої специфічні завдання та методи навчання.
Як зазначається, новий стандарт затверджено наказом МОУ. Також він розроблений на основі стандарту НАТО й враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії Російської Федерації.
За інформацією Міноборони, військові проходитимуть спеціалізовану підготовку за такими основними напрямами: пошуково-рятувальна діяльність, виживання, уникнення захоплення у полон, стійкість у полоні, підготовка з евакуації та перепідготовка.
Окрім того, захисники набудуть практичних навичок виживання в різних середовищах, включаючи арктичні, тропічні, гірські та пустельні райони. Особлива увага – організації пошуково-рятувальних операцій для ефективної евакуації ізольованого особового складу.
Навчання проводитимуть інструктори SERE, які будуть проходити регулярну перепідготовку.
Як повідомляв Укрінформ, грошове забезпечення курсантів військових закладів вищої освіти з наступного року збільшиться.