Українська лазерна зброя «Тризуб»: що це може бути
У новостворених Силах безпілотних систем ЗСУ тестується вітчизняна лазерна зброя – "Тризуб". Про це повідомив командувач Силами Вадим Сухаревський.
"Ми можемо констатувати, що сьогодні Україна є, якщо я не помиляюся, п'ятою країною, яка може сказати, що в неї є лазер. На сьогодні ми вже на висоті понад 2 км цим лазером можемо збивати літаки", – цитує його виступ на конференції We Build Ukraine "Інтерфакс-Україна".
З боку Defense Express зазначимо, що такий бойовий лазер із такими характеристиками дійсно не дуже рядова річ. Бо оголошена дальність дії та клас цілі для ураження вже багато про що можуть говорити.
Зокрема для американського бойового лазера AN/SEQ-3 (LaWS) ефективна дальність дії була оголошена на рівні 1,6 км, при потужності до 50 кВт. Водночас Rheinmetall ще на початку 2010-х роках при аналогічній потужності на демонстраційних стрільбах працював по БПЛА на дальності до 2 км. Аналогічну потужність, 55 кВт, має й британський DragonFire, який хотіли направити до України для проходження випробувань.
Тобто коли мова йде про досягнення ефективності дальності саме у 2 км, то орієнтуватися можливо саме на потужність від 50 кВт. Якщо ж потужність бойового лазера вдвічі менше, близько 20 кВт, то дальність ураження падає до 1 км й вже доволі сильно залежить від типу цілі та часу на її опромінення.
Але окрім самої потужності вся суть лазерної зброї полягає у фокусуванні лазерного променю та можливість його точного позиціонування на рухомій цілі. Бо для того, щоб пропалити корпус необхідно тримати лазерний промінь в одному місці. Наприклад, DragonFire може фокусуватися на відстані у 1 км з точністю 23 мм.
Але уточнення про те що український лазерний "Тризуб" може на відстань у 2 км уражати літак, також доволі прямо говорить, що і з позиціонуванням питання вирішено. Навіть якщо мова йде про можливість ураження літального апарату, який рухається зі швидкістю до 200 км/год.
Водночас Сухаревський зазначив, що наразі український "Тризуб" на шляху до масштабування та посилення лазера. Тобто поки це ще дослідний зразок, але якщо навіть прототип вже показує такі параметри, то така розробка дійсно більш ніж цікава.
* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
реклама