Глави МЗС Веймарського трикутника закликали Грузію провести повторні парламентські вибори

Глави МЗС Веймарського трикутника закликали Грузію провести повторні парламентські вибори

Заява
Укрінформ
Глави МЗС Польщі, Німеччини і Франції засудили дії грузинської влади проти мирних демонстрантів, опозиції та ЗМІ, закликали Тбілісі повернутися на шлях євроінтеграції і провести повторні парламентські вибори.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ Радослава Сікорського, Анналени Бербок і Жана-Ноеля Барро, передає Укрінформ.

«Ми, міністри закордонних справ Веймарського трикутника, серйозно стурбовані політичною кризою, яка виникла в Грузії після парламентських виборів 26 жовтня та рішення партії «Грузинська мрія» заморозити процес вступу до ЄС. Причиною цієї кризи є політичний напрямок, обраний грузинською правлячою партією, і її відхід від європейського шляху», - підкреслюється у заяві.

Як зазначається, Польща, Німеччина і Франція неодноразово закликали грузинську владу змінити цей напрямок і повернутися до інтеграції з ЄС шляхом дотримання європейських норм та цінностей і проведення реформ.

«Ми чітко засуджуємо акти насильства проти мирних протестувальників, засобів масової інформації та лідерів опозиції, які мали місце в останні тижні, і закликаємо грузинську владу бути відповідальною за дотримання прав людини та захист основних свобод, включаючи свободу зібрань і свободу ЗМІ. Ми рішуче засуджуємо погрози на адресу політиків», - наголошується у заяві.

Підкреслюється, що політичний напрямок репресій і відходу від демократії, який обрала партія «Грузинська мрія», призвів до погіршення відносин на європейському та національному рівнях і до зменшення європейської підтримки та співпраці з грузинською владою.

«Тому ми виконуватимемо рішення ЄС щодо скасування безвізового режиму для власників грузинських дипломатичних і службових паспортів і розглянемо додаткові заходи на рівні ЄС і національному рівні», - підкреслили міністри Веймарського трикутника.

За їх словами, остаточний звіт ОБСЄ/БДІПЛ про парламентські вибори в Грузії 26 жовтня підтверджує стурбованість трьох країн щодо «чесності виборчого процесу, включаючи масові порушення та неналежне розслідування порушень у відповідь на звинувачення».

«Вибори не були проведені за стандартами, які очікуються від кандидата в ЄС. Ми закликаємо грузинську владу до національного діалогу з усіма зацікавленими сторонами, щоб знайти вихід з поточної ситуації та відновити довіру суспільства до грузинської демократії. Заклик до виконання рекомендацій і стандартів ОБСЄ/БДІПЛ, включаючи можливість проведення нових виборів, що звучить від частини грузинського суспільства, заслуговує на те, щоб влада вступила у щирий діалог з усіма політичними силами та представниками громадянського суспільства», - підкреслили у спільній заяві Сікорський, Бербок і Барро.

Читайте також: Німеччина може ввести санкції проти представників грузинської влади

Вони також підтвердили свою рішучість підтримувати демократичні та європейські прагнення грузинського народу.

Як повідомлялося, 28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кохабідзе заявив, що країна відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС та від фінансової допомоги Євросоюзу. Така позиція влади викликала обурення в суспільстві; у Тбілісі та в інших містах країни розпочалися масові протести.

29 грудня у будівлі парламенту Грузії відбулась церемонія інавгурації Михеїла Кавелашвілі, легітимність якого як президента не визнають Саломе Зурабішвілі, опозиція та велика частина міжнародних партнерів країни.

Фото: Sova

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-