Найінтенсивніші бої точаться на Покровському і Торецькому напрямках - речник Нацгвардії

Найінтенсивніші бої точаться на Покровському і Торецькому напрямках - речник Нацгвардії

Укрінформ
Ворог продовжує вести інтенсивні штурмові дії на Харківщині й особливо на Донеччині. Найбільш інтенсивні бої точаться на Покровському та Торецькому напрямках.

Як передає Укрінформ, про це в телеефірі розповів прессекретар Національної гвардії Руслан Музичук.

«В цілому ми бачимо, що зараз противник продовжує вести досить інтенсивні штурмові дії, особливо це стосується Донеччини, де виконують задачі наші бригади. Це, зокрема, Покровський, Торецький напрямки, інтенсивність їх чи не найбільша, ну і звичайно бачимо якою є ситуація на Харківщині в цілому. І можу виділити так само Лиманський, Куп’янський напрямок, де за останні місяці дуже активізувався противник. Якщо ми згадаємо навіть жовтень, листопад місяць, на Лиманському напрямку і на Куп’янському ворог проводив досить великі штурми, і в тому числі із застосуванням великої кількості бронетехніки», - розповів речник.

Він додав, що ворог кидав великі механізовані підрозділи, бронетехніку, аби просунутись в бік річки Оскіл. За літо і початок осені ситуацію вдалося стабілізувати на півночі Харківщини. В окремі дні й в окремих боях Сили оборони знищували близько 40-50 одиниць бронетехніки зауважив він.

Відповідаючи на питання, на скільки гостро зараз стоїть питання з навчальними центрами Нацгвардії, де готують новобранців, речник повідомив, що рівень підготовки наразі суттєво покращується. За його словами, наразі 60% новобранців потрапляють у військо по мобілізації, 40% - через систему рекрутингу.

«В цілому система підготовки в нас за цей рік дуже змінилася і паростилася. Я можу сказати, що десь в 5 разів збільшились наші спроможності до підготовки, тобто ми можемо в 5 разів більше готувати людей, ніж готували в попередні роки. І це внаслідок розвитку нашої інфраструктури, наших навчальних центрів, і також це та допомога, яку надають нам країни-партнери за кордоном», - відзначив речник.

За словами Музичука, понад 10 країн дають змогу готувати підрозділи в складі, наприклад, рота-батальйон, забезпечувати такі спеціальності, як підготовка снайперів, саперів і навіть підготовка офіцерів штабу, які потім можуть повертатися в Україну і проводити або допідготовку, або займатися з рекрутами, які пройшли базову підготовку, у своїх військових частинах. Він нагадав, що з жовтня 2024 року також збільшилась кількість годин підготовки.

«Зараз наша базова підготовка - це 54 доби, і після цього наші воїни, залежно від спеціальності, проходять допідготовку в бригадах», - відзначив речник.

Читайте також: Ворог продовжує наступальні дії в напрямку траси Курахове-Запоріжжя - ОСУВ «Хортиця»

Як повідомляв Укрінформ, 27 грудня 2024 року Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський провів підсумкову річну нараду з питань підготовки військовослужбовців, де відзначив необхідність подовження терміну підготовки військовослужбовців до участі в бойових діях на фронті до двох місяців.

Фото: 109 ОБр ТрО

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-