Зеленський: В Україні близько третини зброї - вітчизняного виробництва

Зеленський: В Україні близько третини зброї - вітчизняного виробництва

Укрінформ
Майже 34% від усієї зброї в Україні - вітчизняного виробництва.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у Варшаві під час спільної з Прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском зустрічі з представниками ЗМІ, передає кореспондент Укрінформу.

«На початку війни пропорції допомоги Європи, США і українського виробництва були одні, а сьогодні ми маємо інші пропорції..: десь близько 33-34% всієї зброї в Україні сьогодні - це вітчизняне виробництво, зі 100% того, що потрібно на рік. І це серйозне зростання - було менше 10%... Близько 30% - це Європа і десь близько 40% - Сполучені Штати Америки», - заявив Зеленський.

Відео дня

Він наголосив на важливості єдності в питанні допомоги з боку міжнародних партнерів.

«Ми не можемо дивитись на гарантії сьогоднішньої підтримки для України без одного з гравців, максимально рівноцінного, як ви бачите - Європа і Сполучені Штати Америки. І для нас дуже важливо зберегти цей союз. І це також гарантії безпеки. І коли ми говоримо про майбутні гарантії безпеки, про що ми будемо говорити зі Сполученими Штатами Америки, ми будемо говорити і про це», - сказав Президент.

За його словами, на сьогодні РФ має більше танків, літаків, гвинтокрилів, однак Україна переважає у виробництві дронів.

«Якщо ви звернете увагу на кількість заводів мілітарі-сектору, то в Росії буде 30+, а в Європі, в ЄС, буде 40+. Чому Європа виробляє сьогодні менше - серйозне запитання. Як Європі виробляти більше? Дати більше контрактів своєму вітчизняному виробнику, своїм людям», - вважає Зеленський.

На його переконання, Європа в 2-3 рази може збільшити виробництво, посиливши свою обороноспроможність і допомагаючи Україні протистояти російській агресії.

Зеленський також наголосив, що частина гарантій безпеки для України – це членство в НАТО.

Своєю чергою Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зауважив, що сьогодні дуже складно виробити спільну позицію Заходу щодо вступу України до Альянсу, оскільки є окремі країни, які цьому протидіятимуть.

«Я переконаний, що гарантії безпеки для України після завершення воєнних дій повинні бути серйозними. Немає кращої форми повних гарантій безпеки для України, ніж членство в НАТО. Але ми знаємо, що наразі це будуть контроверсійні емоції у деяких держав, і не залежить це лише від волі Президента Зеленського чи від моєї підтримки», - наголосив Туск.

Читайте також: Зеленський: Європейський контингент в Україні не може бути для нас єдиною гарантією безпеки

Як повідомлялося, потужність виробництва українських дронів 2024 року порівняно з 2023-м зросла більш як удесятеро.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: