ГУР опублікувало дані про іноземне обладнання на військових заводах Росії

ГУР опублікувало дані про іноземне обладнання на військових заводах Росії

Інфографіка
Укрінформ
У 2024 році Росія збільшила імпорт китайських верстатів для оборонної промисловості.

Про це повідомила пресслужба Головного управління розвідки Міністерства оборони України, повідомляє Укрінформ.

«ГУР МО України опублікувало дані про 37 одиниць іноземного обладнання, яке використовує ворожий військово-промисловий комплекс, зокрема, підприємство «Алмаз-Антей», яке виготовляє зенітне озброєння, та найбільший російський виробник танків та бронетехніки – «Уралвагонзавод». Серед опублікованого обладнання – китайські верстати, придбані «Уралвагонзаводом» в 2023-2024 роках», - зазначили в розвідці.

Відео дня

У ГУР наголосили, що військова промисловість РФ залишається залежною від іноземного обладнання, зокрема, верстатів із числовим програмним управлінням.

Читайте також: Росія спрогнозувала 15 сценаріїв можливих військових конфліктів до 2045 року - ГУР

«У 2024 році, після посилення санкцій, поставки західних верстатів стали складнішими, тому росіяни збільшують імпорт обладнання з Китаю. Розрахунки переважно проводяться через банк ВТБ та його філію в Шанхаї, платежі здійснюються в китайських юанях», - зазначає розвідка.

За її інформацією, китайські верстати оснащують німецькими і японськими системами числового програмного управління – Siemens, Heidenhain, Fanuc. Це пов'язано з тим, що росіяни мають досвід роботи саме з західними системами, а більшість програм для проєктування деталей створені під них.

За даними ГУР, у РФ активно готують нових спеціалістів для роботи з зазначеними системами. Тож перехід на інші поки є малоймовірним, вважають у розвідці.

Читайте також: РФ підтримує високий рівень виробництва ракет: Скібіцький сказав, яких саме

Зазначається, що «Уралвагонзавод» та «Алмаз-Антей» також послуговуються придбаним до початку повномасштабного вторгнення обладнанням виробництва Emco (Австрія), Grindex (Сербія), Hermle (Німеччина), Tos Celakovice (Чеська Республіка) тощо.

У ГУР зауважили, що публікація таких даних важлива для контролю за обмеженням поставок запчастин, технічних рідин та інших розхідних матеріалів, без яких ці верстати не зможуть працювати.

Загалом у розділі «Інструменти війни» порталу War & Sanctions містяться дані про 1158 одиниць обладнання на 169 заводах військово-промислового комплексу РФ. Близько 20% опублікованого обладнання містять унікальні серійні номери, за якими можна відстежити ланцюжки постачання, зазначає ГУР.

Як повідомляв Укрінформ, у січні на порталі War & Sanctions запустили новий розділ з даними російських виробників озброєння та військової техніки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: