У Міноборони та Генштабі створюють окрему вертикаль для розвитку військової авіації, є призначення

У Міноборони та Генштабі створюють окрему вертикаль для розвитку військової авіації, є призначення

Укрінформ
В Україні створюється окрема вертикаль у Міноборони та Генштабі, яка опікуватиметься лише розвитком військової авіації.

Про це керівник Офісу президента України Андрій Єрмак написав у Телеграмі.

"Авіація - будуть чудові новини. Ще 4 лютого Президент мав зустріч із представниками громадянського суспільства, Міноборони та Офісу. Тоді було спільне розуміння, що українське небо має бути сильним. З того моменту діалог не зупиняється ні на день. А сьогодні - вже маємо перші результати. Створюється окрема вертикаль у Міноборони та Генштабі, яка займатиметься лише розвитком військової авіації", - зазначив Єрмак.

Відео дня

За словами Єрмака, це частина великого завдання Президента - зробити Повітряні Сили ще потужнішими.

"F-16, Mirage - це вже реальність. Але ми продовжуємо роботу над покращенням. Треба, щоб усе працювало як система", - підкреслив Єрмак.

За його словами, сьогодні міністр оборони Рустем Умєров, за погодженням із Президентом, ухвалив такі призначення: генерал-майор Олексій Марченко призначений заступником начальника Генштабу ЗСУ; бригадний генерал Сергій Голубцов - заступником командувача Повітряних Сил; полковник Олександр Дяків - командувачем авіації і водночас заступником командувача Повітряних Сил.

Також подано на призначення Олександра Козенка заступником міністра оборони з питань авіації.

"Він довгий час працював зі мною як радник - саме над адаптацією F-16 та Mirage до українських реалій. Тепер масштабуватиме ці рішення на всю авіаційну систему", - зауважив Єрмак.

За його словами, перевага в повітрі - це не просто про літаки. Це про життя людей, по підтримку наступів, про новий рівень усього сектору оборони.

Читайте також: У Британії обговорюють відправку винищувачів Typhoon в Україну - The Telegraph

"Пишаюсь бути частиною цих змін, які надихнуло й активно просуває наше громадянське суспільство. Вдячний Юлії Марушевській, Ганні Гопко, Марії Берлінській, Любові Шипович, Лілії Авер’яновій, мамі Героя України Андрія "Джуса" Пільщикова - і всім, хто невтомно працює заради спільної мети. Продовжуємо рух. Без пауз. Командно. Для перемоги", - підсумував Єрмак.

Умєров поінформував у Фейсбуці, що генерал-майор Олексій Марченко має понад 30 років служби в авіації. Починав як льотчик-інструктор, служив у розвідувальних та винищувальних авіаційних полках, командував ескадрильєю та бригадою тактичної авіації. Був першим заступником командувача, а згодом командувачем повітряного командування “Захід”. Керував Спеціалізованим центром бойової підготовки авіації, працював у структурах Головнокомандувача ЗСУ та Державного підприємства з обслуговування повітряного руху України. Один із тих, хто системно розвивав бойові спроможності авіації під час повномасштабної війни.

Бригадний генерал Сергій Голубцов - один із найдосвідченіших офіцерів Повітряних Сил. Службу розпочав у винищувальній авіації, командував ескадрильєю та бригадою, був заступником командувача повітряного командування “Центр” і “Захід”. Входив до керівного складу Командування Повітряних Сил, відповідав за підготовку особового складу та розвиток авіаційних спроможностей.

Читайте також: Працюємо за графіком: у Міноборони Швеції прокоментували передачу Україні літаків-розвідників

Полковник Олександр Дяків має майже 30 років військового досвіду. Пройшов шлях від льотчика до командира бригади тактичної авіації. Очолював факультет перепідготовки та підвищення кваліфікації авіаційного персоналу. Нині — начальник штабу - заступник командувача авіації Командування Повітряних Сил ЗСУ.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що в Україні буде більше французьких винищувачів "Міраж".

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: