Військовий експерт: Проблема захисту від балістичних ракет - нестача пускових і ракет до них

Військовий експерт: Проблема захисту від балістичних ракет - нестача пускових і ракет до них

Ексклюзив
Укрінформ
Основною проблемою захисту міст України від російської балістики є замала кількість батарей ЗРК і дефіцит ракет до них у світі.

Про це в коментарі Укрінформу заявив експерт інформаційно-консалтингової агенції Defense Express Іван Киричевський.

«Складно й порахувати, чого нам вже більше не вистачає – пускових чи ракет до них. Головна проблема ПРО – росіяни вже встигли вийти на темпи виробництва ракет до "Іскандерів" вищі, ніж темпи виробництва США протибалістичних ракет-перехоплювачів до Patriot», – повідомив він.

Відео дня

За словами експерта, засоби повітряного нападу завжди коштують дешевше і виготовляються масовіше, ніж засоби відбиття повітряних атак. Російське виробництво балістичних ракет настільки перевищує виробництво протиракет в США, що навіть максимальною їх кількістю не вдалося б відбити усі російські удари. Як відомо, для однієї цілі потрібно мінімум дві ракети-перехоплювачі Patriot.

Читайте також: ППО України за три роки війни збила майже 100 балістичних ракет «Іскандер» і 40 «Кинджалів» - Ігнат

«У росіян план на 2025 рік – 750 "Іскандерів", а вся американська оборонка за весь минулий рік витиснула 650 протибалістичних ракет. Якщо вигребти все річне виробництво Штатів і віддати нам, все одно не вистачить відбити всі "Іскандери" (а не факт, що хоч щось ще дадуть)», – розповів Киричевський.

За словами експерта, станом на червень 2024 року Україні надали всього 450 ракет до Patriot, також відомо, що Німеччина за два роки поставила близько 600 зенітних ракет до Iris-Т та 300 ракет до Patriot (але не протибалістичних). Наразі протибалістичні засоби в світі виробляють лише у США та Великій Британії (також ліцензію має компанія в Японії, виробляє 30 ракет до Patriot на рік).

«І якби якимось дивом нам сьогодні дали ліцензію на виробництво таких ракет, ми б мали першу партію років за два: цикл виробництва – 20-25 місяців», – пояснює експерт Defense Express.

На думку Киричевського, балістична загроза є великою проблемою вже близько року, але досі, ймовірно, у керівництва країни була впевненість, що постачання ракет до ЗРК не перериватиметься. «Гадаю, доведеться все ж займатися цивільною обороною, бо закордон нам мало чим допоможе. Тобто робити те, що робили у Великій Британії та інших країнах-учасницях у Другу світову: створювати надійні укриття, розосереджувати населення, евакуйовувати», – зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, за даними начальника управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, Повітряні сили ЗСУ за три роки повномасштабного вторгнення РФ збили близько 100 ворожих балістичних ракет і 40 аеробалістичних «Кинджалів».

Раніше Ігнат заявляв, що Росія постійно модернізує свою військову техніку, зокрема балістичні ракети, і це ускладнює протидію їй з боку української ППО.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: