
РФ повернулася до типового формату ракетних атак по Україні, але змінила тактику ударів дронами - ISW
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Укрінформ.
Як зазначають аналітики, в середині лютого і на початку березня російські війська завдали масованих атак по Україні, але протягом останніх тижнів вони повернулись до тенденції, які спостерігалися в січні і на початку лютого. Зокрема в останні тижні кількість випущених ракет стала меншою. Так, 7 квітня російські війська не завдали жодного удару по Україні - це сталося на наступний день після найбільшої за місяць атаки 6 квітня. Але відтоді росіяни поновили щоденні атаки.
Крім того, російські війська протягом останніх тижнів змінили свою тактику ударів дронами типу «Shahed». Українські джерела і німецьке видання BILD повідомили, що російські війська тримають дрони на великій висоті за кілька кілометрів від цілей, перш ніж завдати ударів кількома синхронізованими групами. Після цього «Shahed» запускають у максимально щільному ряді - 10 - 15 дронів - для того, щоб перевантажити українські системи ППО.
Речник Повітряних сил Збройних сил України полковник Юрій Ігнат повідомив 6 квітня, що російські війська постійно модернізують свої безпілотники «Shahed», балістичні ракети і тактику завдаванн ударів, що ускладнює здатність українських сил збивати їх.
«Раніше російські війська запускали безпілотники «Shahed» серіями хвиль по різних цілях щоночі, і ці зусилля, спрямовані на використання безпілотників у більш щільних формуваннях, свідчать про те, що російські війська вважають, що ця нова тактика ефективніше пригнічуватиме українську протиповітряну оборону», - йдеться у звіті.
Аналітики також відзначають, що російські офіційні особи досі відмовлялися брати участь у тимчасовому припиненні вогню. «Російські війська, ймовірно, затягують переговори про загальне припинення вогню, щоб продовжувати отримувати переваги вздовж лінії фронту і продовжувати руйнівні удари по українських оборонних промислових і цивільних об'єктах з метою залякування цивільного населення і підриву здатності України до оборони», - вважають аналітики.
Як повідомляв Укрінформ, з 11 березня – від коли Україна погодилась на 30-денне перемир’я – і по 11 квітня російські війська на фронті здійснили 5 124 атаки.
Фото ілюстративне