У Мінкульті обурені «переїздом» кримських пам’яток до реєстрів РФ
Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті міністерства.
"Рішення Російської Федерації включити пам'ятки культурної спадщини Криму та їх території до Єдиного державного реєстру об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації є протиправним", - підкреслюється в документі.
Міністерство зазначає, що тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною Української держави, на яку поширюються дія її Конституції та її закони.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" на Російську Федерацію як на державу, що здійснює окупацію, у повному обсязі покладається: відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок тимчасової окупації державі Україна, юридичним особам, громадським об'єднанням, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства; відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території відповідно до норм і принципів міжнародного права.
Тож вся відповідальність за пошкодження чи руйнацію цих безцінних пам'яток лежить на Російській Федерації.
"Незаконні дії Росії стосуються об’єктів культурної спадщини, які охороняються законами України і занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Зокрема, фортеця і печерне місто Чуфут-Кале, Генуезька і міська фортеці у Феодосії, комплекс споруд Воронцовського палацу, "Ластівчине гніздо", комплекс споруд палацу Олександра III, комплекс споруд Судацької фортеці, Ханський палац у Бахчисараї є об’єктами нерухомої культурної спадщини України національного значення, а два останніх з них номінуються на занесення до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", - наголосили у Мінкультури.
Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав розпорядження, яким більше 220 об'єктів на території анексованого Криму і міста Севастополя віднесені до культурних об'єктів федерального значення.