Держкіно дасть 10 мільйонів на новий фільм Сейтаблаєва
Про це заявив у середу голова Держкіно Пилип Іллєнко на прес-конференції в Укрінформі.
"Фільм режисера Ахтема Сейтаблаєва - особливий для нас проект. Для нас важливо підтримувати творчість цього видатного режисера, людини, яка довела, що в кінематографі може створювати успішні і актуальні фільми, що знаходять шлях до серця глядача і в той же час піднімають важливі теми. В цьому проекті Держкіно не є основним фінансовим донором. Наш внесок становить близько третини бюджету - 10 мільйонів гривень. І для нас це позитивний сигнал, це означає, що в цей проект вірять і приватні інвестори, й іноземні копродюсери", - зазначив Іллєнко.
Він підкреслив, що тема стрічки надзвичайно актуальна. Вона пов'язана з історією кримськотатарського народу, і зараз це одне з найболючіших питань, про яке треба говорити. Крім того, пов'язана з Другою світовою війною і трагічними подіями, що тоді відбувалися, в тому числі і в контексті злочинів проти людяності.
"Ця історія документальна - про те, як у місті Бахчисарай дівчина на ім'я Саїда Аріфова, кримська татарка, під час Другої світової війни врятувала від смерті близько 90 єврейських дітей, яких відправляли з Керчинського дитбудинку для проведення дослідів у фашистську Німеччину. Трапилося так, що вони вимушено затрималися в Криму і потрапили під крило Саїди", - додав у свою чергу Сейтаблаєв.
Режисер також уточнив, що у фільмі будуть порушені і важливі для сьогодення питання співіснування людей різних конфесій, різних переконань. "Однією ж з причин того, що сьогодні країна перебуває у стані війни, є брак знань про тих, хто живе поруч. І є відчуття, що спеціально була нав'язана така система, бо якщо люди мало знають одне про одного, у цей вакуум незнання можна помістити дуже багато страхів. І мене радує, що в Україні з'явився запит на свою історію, на бажання дізнатися якомога більше про тих, хто живе поруч", - сказав Сейтаблаєв.
За його словами, ця історія також надзвичайно важлива також для кримських татар, більшість з яких і далі живуть в Криму. "Тут, на материковій Україні, ми ще раз нагадуємо про те, що Крим - це Україна, і про те, що історія кримських татар як невід'ємної частини України надзвичайно важлива для нашої держави. Але політична складова не буде домінувати у фільмі, ми прагнемо розповісти історію про матір і дітей", - підкреслив режисер.