У Києві відкрилася виставка японських "неваляшок"
Міжнародна виставка японських традиційних ляльок окіагарі-кобоші, яка відкрилася у Києві, є спільним заходом на підтримку японців, які постраждали внаслідок землетрусу та аварії на АЕС "Фукусіма-1", та українців, що пережили Чорнобильську трагедію.
Про це заявив Надзвичайний та Повноважний посол Японії в Україні Сумі Шігекі під час відкриття виставки "Окіагарі-кобоші для Фукушіми: солідарність від України" у національному музеї "Чорнобиль", повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Шість років тому саме в цей день в Японії стався землетрус та цунамі, внаслідок чого сталась аварія на АЕС “Фукусіма”. Того дня першими, хто надав допомогу Японії, були саме українці. Україну та Японію об’єднують дуже багато речей, у тому числі аварії на АЕС “Фукусіма” та “Чорнобиль”. І цей проект - це не лише захід на підтримку японців, які постраждали в результаті трагедії 6 років тому, а й захід на підтримку українців, які до сьогодні переживають наслідки того, що сталося 21 рік тому”, - зазначив дипломат.
Проект “Окіагарі-кобоші” – це ідея японського дизайнера Кензо Такада, який уже довгі роки живе та творить у Франції. Відомі японські і зарубіжні митці з побажанням якнайшвидшого відновлення Японії від стихійного лиха наносять символічні малюнки на білу основу іграшки, створену майстрами регіону Айдзу. Потім розмальовані лялечки виставлялися у Франції та інших країнах Європи.
Натхненник та засновник проекту Кензо Такада приїхав на відкриття виставки у Києві, що відбулось у рамках відзначення Року Японії в Україні.
"Я вірю в те, що, співпрацюючи та збираючи досвід інших країн, Україна та Японія, які стикнулися зі спільною проблемою радіоактивного забруднення, зможуть знайти її рішення. Також сподіваюся, що така жахлива аварія не станеться більше ніколи в жодній іншій країні", - заявив він, подякувавши українцям за солідарність із японським народом.
У рамках проекту в Україні своїх окіагарі-кобоші розмалювали ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи, люди, евакуйовані з радіаційно забруднених міст і сіл, діти, діти-інваліди. Доклали рук і відомі українські артисти та спортсмени, серед яких - чемпіон світу з боксу у важкій вазі та мер Києва Віталій Кличко, співачки Джамала і Злата Огнєвіч, головний тренер української збірної з футболу Андрій Шевченко, ін. Ці ляльки особливі, адже вони зроблені з перероблених тисяч журавликів орігамі, які були надіслані з усього світу у Хіросіму, у Меморіальний парк миру до пам’ятника “Дитя миру” Садако Сасакі – японській дівчинці, що померла від лейкемії після ядерного бомбардування.
Загалом в експозиції представлено 200 окіагарі-кобоші з країн Європи, України та Японії.
Яскравим емоційним доповненням до експозиції, що посилює послання прагнення миру та відновлення, є живописні полотна “Дитяча Герніка”, створені дітьми Хіросіми та Нагасакі – японських міст, які пережили атомне бомбардування у 1945 році.
Фото Павла Багмута / Укрінформ