Україна три роки йшла до внесення козацьких пісень у список ЮНЕСКО - Нищук
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Дніпропетровщина найбільш активна з-поміж інших регіонів, яка активно бореться за свою культурну спадщину та її світове визнання. Визнання козацьких пісень - це імідж для України, над яким ми працювали впродовж 3-х років. Ми можемо тепер не просто зберегти, а й поширювати козацькі пісні, які є світовою спадщиною та душею українського народу. А відтепер це й спадщина всього людства», - зазначив Нищук.
Як поінформували у прес-службі Дніпропетровської облради, робота зі збору та обробки автентичних пісень тривала протягом кількох останніх років, проведено ряд фольклорних експедицій в 16 населених пунктів, зібрано величезний об’єм аудіо-, відео-, фото-, текстової інформації, зроблено оцифровку старих записів пісень, виявлені колективи – носії пісень, проведено фестиваль козацької пісні Дніпропетровщини, у музичній академії ім. Глінки створено фольклорний центр, видано збірник козацьких пісень.
У номінації «Козацькі пісні Дніпропетровщини» були представлені три козацькі поселення – села Кочережки і Богуслав Павлоградського району та місто Підгородне Слобожанського району.