Турчинов Сенцову в день народження: Україна боротиметься за тебе до перемоги
Вітання опубліковано на сторінці Турчинова у Facebook.
"Олеже, тримайся, ми з тобою! Ти був, є і завжди будеш вільною Людиною! Російські грати не зможуть цього змінити. Україна боротиметься за тебе до перемоги! З днем народження!" - написав секретар РНБО.
Він нагадав, що Сенцов уже третій рік зустрічає свій день народження "в застінках російського гестапо": "З першого дня арешту він тримався мужньо та гідно. Його не змогли зламати ні тортури, ні обіцянки звільнення в обмін на співпрацю, саме тому російське ФСБ не робило з його процесу телевізійного шоу, саме тому його продовжують тримати за гратами".
Турчинов наголосив, що боротьба за звільнення українських громадян ніколи не буде зупинена.
"Сенцов, Сущенко, Кольченко... Надзвичайно боляче те, що до цього беззаконня Путіна, почали звикати не лише за кордоном, але і в Україні. Це неприпустимо. Ми не можемо зупиняти боротьбу за звільнення наших громадян, поки хоч один український патріот незаконно знаходиться за гратами в РФ!" - заявив він.
Водночас Турчинов закликав контррозвідку посилити зусилля з виявлення російських агентів, яких можна обміняти на полонених українців.
"Не вистачає аргументів, щоб примусити РФ звільнити захоплених заручників? Необхідно їх знаходити, посиливши зусилля контррозвідки та військових, у виявленні російської агентури, військових злочинців та колаборантів, яких можна обміняти на наших патріотів!" - зазначив він.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні святкує свій день народження український режисер, політичний в’язень Олег Сенцов, найбільш відомий глядачеві завдяки фільму «Гамер» (2012). Картина брала участь у фестивалі авторського кіно в Роттердамі, у конкурсній програмі МКФ GoEas у німецькому Вісбадені, а також демонструвалася на Київському МКФ «Молодість» та мінському фестивалі «Листопад». Свій другий фільм «Носоріг» Сенцов так і не встиг відзняти - в Україні почалась Революція Гідності. Режисер був активним учасником «Автомайдану». У рідний Сімферополь Сенцов повернувся наприкінці лютого 2014 року - і тут же підключився до діяльності активістів, що підтримували рух «За єдину Україну». 11 травня 2014 року Сенцова затримала у Криму Федеральна служба безпеки Російської Федерації. Пізніше його перевезли до Москви, у слідчий ізолятор у Лефортово. Кінорежисера звинуватили у тероризмі та незаконному зберіганні зброї. У матеріалах сфабрикованої справи він називався організатором диверсійно-терористичної групи.
З вимогою звільнення Сенцова до російської влади зверталися представники української кіноспільноти, уряд України, Європейська кіноакадемія, кінорежисери зі світовим ім’ям: Педро Альмодовар, Вім Вендерс, Майк Лі, Кшиштоф Зануссі, Анджей Вайда, Кен Лоуч та інші. Проте, все було марно.
У серпні 2015 року Сенцова засуджено до 20 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму, у лютому 2016 його етапували до Якутії.