В Україні відкрили найбільший пісенний он-лайн архів фольклору
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Це міжнародний українсько-угорсько-французький проект, що отримав довіру та підтримку програми Європейського Союзу «Креативна Європа». «Поліфонія» об'єднала сучасність та минуле», - зазначив міністр культури України Євген Нищук.
До проекту увійшла 931 пісня, вони записані у 80 селах України. Відеозаписи зроблені трьома мовами - українською, угорською та англійською. Он-лайн архів доступний в Інтернеті та у соціальній мережі Facebook.
Ініціатор та керівник проекту угорський музикант та етнограф Міклош Бот, який об'єднав навколо ідеї української спадщини угорських та українських дослідників, науковців, музейників. Це один з перших українських проектів, який підтримано програмою ЄС «Креативна Європа».
Головна мета проекту - інтегрувати українську культурну спадщину до сучасного світового контексту.
Захід присвячений Міжнародному дню музеїв.
Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі висловив сподівання, що в подальшому будуть й інші проекти, які підтримає програма ЄС «Креативна Європа».
Посол Угорщини в Україні Ерньо Кешкень підкреслив, що «проект фантастичний, адже угорські дослідники збирали автентичні пісні в Україні».
Як повідомила керівник Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» (Україна) Юлія Федів, у понеділок буде оголошено конкурс інших проектів на гранти Українського культурного фонду і закликала взяти в них участь для популяризації української культури.
Під час відкриття архіву угорські етнографи зазначили, що можливо зробити старовинні пісні та танці популярними у сучасної молоді. Вони зазначили, що їх мало збирати, а треба ними жити.
Заходи у Музеї Івана Гончара відбудуться упродовж дня, зокрема заплановані фольк перформанс та музейна ніч традиційного танцю.