На кіноринку фестивалю анімації представлять проекти 14 студій з України

На кіноринку фестивалю анімації представлять проекти 14 студій з України

Укрінформ
Український стенд на кіноринку "Mifa Market" Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів в Ансі, що проходитиме 11 - 16 червня, презентуватиме проекти 14 вітчизняних студій.

Про це повідомив на прес-конференції в Укрінформі голова індустріального комітету "Українська анімаційна асоціація", кінопродюсер і керівник студії Animagrad Єгор Олесов.

"Україна цьогоріч буде вдруге представлена власним національним стендом на кіноринку "Mifa Market". І якщо торік 9 студій презентували Україну на стенді в Ансі, то цього року їх уже 14", - сказав Олесов.

Він зазначив, що це студії "Червоний собака", Animagrad,  ДП "Укранімафільм", Yarki Studio, Lastoon, Parables of the Nations, Glowberry (Film.UA Group), "Квартал 95", "Карандаш", "КАПІ", "Вау-Хау Студія".

Як підкреслила виконавча директорка Громадської спілки "Українська анімаційна асоціація", продюсерка студії "Червоний собака" Олена Голубєва, цього року вирішено залишити торішній дизайн Українського анімаційного стенду, оскільки він уже впізнаваний.

"Наявність стенду на такій великій міжнародній події викликає довіру до країни, до бізнесу, до інвестицій - як у творчість, так і у виробництво. Вже заплановані зустрічі щодо підписання угод намірів, що стосуються індустрії і анімаційного напрямку в цілому", - сказала Голубєва.

Вона додала, що спеціально до фестивалю Українська анімаційна асоціація за підтримки Держкіно випустила другий каталог української анімації 2018-2019 рр., який містить багато яскравих авторських проектів. Зокрема, це анімаційна стрічка "Причинна", яка цього року отримала національну нагороду "Золота дзига" і увійшла в офіційну конкурсну програму відомого кінофестивалю в Хіросімі. А студія "Червоний собака" представить на стенді трейлер повнометражного фантастичного анімаційного фільму "Віктор_Робот", новий серіал "Стрічка", короткометражні анімації "Чудове Чудовисько" та "Світ навпаки".

Читайте також: В український прокат вийде фільм Серебреннікова про молодого Цоя

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко вважає, що присутність української анімації на кіноринку "Mifa Market" є надзвичайно важливою індустріальною подією.

"Для нас було важливо з самого початку, ще минулого року, коли це відбувалося вперше, стати партнерами Українського стенду. Ми будемо й надалі продовжувати нашу роботу з підтримки представлення української анімації в Ансі. І сподіваюсь, що згодом наша фінансова участь розшириться. Наразі ж на цей стенд ми даємо не такі великі гроші - це всього лише 150 тисяч гривень. Але українські аніматори доволі консолідовані і велику частину витрат взяли на свої плечі. Це демонструє їх відповідальний, правильний і прагматичний підхід. Це позитивний приклад державно-приватного партнерства", - сказав Іллєнко.

Як зазначалося, під час роботи Українського стенду його учасники поширюватимуть інформацію про Олега Сенцова та інших українських політв'язнів у Росії.

"Анімаційна спільнота дуже єдина у своєму баченні ситуації з в'язнями совісті, з Олегом Сенцовим. Тому ми плануємо цю інформацію поширювати. І нам дуже приємно, що відомий російський анімаційний режисер Гарі Бардін приєднався до акції на підтримку Олега Сенцова, зробив дуже сміливу заяву. Ми сподіваємось, що всім світом ми подолаємо цю несправедливість", - підкреслила Голубєва.

Український стенд на кіноринку Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів в Ансі організовується Громадською спілкою "Українська анімаційна асоціація" UANIMA за підтримки Держкіно та міністерств культури і закордонних справ України.

Читайте також: Виконавець головної ролі в "Кіборгах" закликає підтримати Сенцова

Як відомо, українського режисера Олега Сенцова було засуджено російським судом до 20 років ув'язнення на підставі сфальсифікованих обвинувачень у тероризмі. 14 травня він оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнення всіх українських політв'язнів. 24 травня оголосив голодування засуджений у РФ український солдат Олександр Шумков, а 31 травня - Олександр Кольченко, засуджений за однією справою з Сенцовим.

В цілому в Росії і в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язнів, в тому числі і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого у РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-