Супрун розповіла, як засмага руйнує здоров’я та красу

Супрун розповіла, як засмага руйнує здоров’я та красу

Укрінформ
В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розвінчує "літні" міфи про засмагу і радить не надто захоплюватися сонячними ваннами.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, поширюючи інформацію BBC News Ukrainian.

"Ось кілька аргументів, чому “смажитися” на сонечку не найкраще заняття влітку. Засмага жодним чином не сприяє здоров’ю. Ми асоціюємо її зі здоровим та красивим виглядом, насправді ж, засмага є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання і намагається “захиститись”, - зазначила Супрун.

Крім цього, надмірне перебування на сонці є одним з факторів ризику розвитку раку шкіри. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 3 мільйонів випадків раку шкіри діагностується по всьому світу щорічно (https://bit.ly/1CVpJQu). "І хоча рак шкіри поширеніший серед людей, що мають світліший колір шкіри, проте це не означає, що більш смагляві люди в безпеці. Тому якщо ви гарно засмагаєте та швидко темнішаєте - не розслабляйтся. Вам так само шкідливе ультрафіолетове випромінювання", - написала очільник МОЗ.

Читайте також: Сонячний опік - не вареник: Супрун розповіла, чому не варто мастити сметаною

Що стосується питання засмагання як можливості отримати вітамін D і накопичити його на певний час, то, за словами Супрун, і цей міф підлягає розвінченню, оскільки утворення вітаміну D в шкірі обмежено. "Після того, як його утворилась певна кількість, цей процес спиняється, і завдяки тривалому лежанню на пляжі ми більше не помножуємо запаси вітаміну D", - зауважила вона.

Так само засмага не допомагає ставати гарнішими, підкреслила Супрун. Пружність і зволоженість шкіри підтримують речовини колаген та гіалуронова кислота. А дія ультрафіолету їх руйнує, і не дає утворювати нові. Тому сонце справді сушить і старить шкіру, і жодні зволожуючі засоби це не спинять, бо речовини, що вологу можуть утримати, зруйновані.

Зважаючи на ці всі аргументи, керівник МОЗ радить наносити сонцезахисний крем щоразу перед виходом на вулицю і тим більше перед відпочинком на пляжі, якомога менше перебувати на сонці, особливо в найбільшу спеку (з 11 до 16 години), і обов'язково носити кепки та панамки, одяг з довгими рукавами й штани для захисту від сонячних променів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-