Супрун радить слідкувати за своїм настроєм
Про це написала на сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
«Науковці винайшли пігулку, яка здатна покращити ваше здоров'я та вберегти від багатьох небезпечних хвороб. Її назва - здоровий спосіб життя. Ця пігулка не коштує безліч грошей та не має ніяких побічних ефектів. Утім, її науково підтвердженою дією є покращення сну, збільшення енергії, втрата зайвої ваги та покращення загального самопочуття. У сучасному ритмі життя це вкрай важливо. Адже протягом останніх десятиліть найбільш поширеними захворюваннями в світі стали хронічні хвороби, які виникають через низку факторів, здебільшого пов'язаних з нашою щоденною поведінкою», - наголосила Супрун.
Вона підкреслила, що стиль життя впливає на його якість і тривалість.
«Провідні причини, які підвищують ризик передчасної смертності глобально - це високий артеріальний тиск, вживання тютюну, високий рівень глюкози в крові, малорухливий спосіб життя, надмірна вага та ожиріння. В комплексі з генетичними факторами вони викликають смертельні хвороби як серцево-судинні, онкологічні, деменцію, аутоімунні захворювання та порушення психічного здоров'я. Найбільш надійний та доступний спосіб запобігти цим хворобам - підтримувати здоровий спосіб життя. Насправді, це дуже важко, особливо, якщо потрібні кардинальні зміни. Тому цей процес може бути тривалий та потребувати великої уваги і дисципліни», - зауважила Супрун.
Вона дала кілька порад, що можуть допомогти дотримуватися здорового способу життя.
«Плануйте: зміна способу життя - тривалий процес. Тому важливо розподілити його на реальні етапи, які будуть послідовними. Ідея полягає в тому, що кожен етап є підготовкою до наступного, тому ви не повинні поспішати або пропускати етапи. Ставте позитивні цілі. Найменш дієвими є підходи, які грунтуються на негативних стимулах. Тому науковці вказують, що довготривалі зміни найбільш ефективні, коли підтримуються позитивним настроєм. Будь-яка зміна способу життя має бути значущою та приємною, тож слід уникати формулювань «добре» чи «погано». Визначайте конкретні задачі - досягти ціль легше, якщо є чітке формулювання, як-от «Займатись спортом 30 хвилин кожного дня», а не просто «Займатись більше спортом». Кількість задач також має бути адекватною, адже дуже легко перевантажити силу волі та демотивуватись», - написала Супрун.
Вона також рекомендує спостерігати за своїм настроєм. «Лікування основних психологічних проблем та вивчення того, як краще керувати стресом та поганим настроєм, дуже важливі для успіху. Адже ми схильні переїдати, якщо нервуємо. Це може стати на заваді на шляху до здорового харчування та правильного режиму дня. В цій нелегкій справі вам допоможе ваш лікар. Він може якнайкраще проаналізувати ваші звички, допомогти порадами та підтримувати в ризикованих ситуаціях», - підкреслила Супрун.
За її словами, дотримання хоча б однієї здорової звички збільшує тривалість життя на 2 роки.