На Львівщині у родинній садибі Франка триває етно-фестиваль до 162-річчя Каменяра
Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у прес-службі облдержадміністрації.
“Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» проводить етно-фестиваль у садибі Франка, де він рододився і виріс. Тут протягом 26-27 серпня діятимуть понад 50 етно-локацій з теренів Бойківщини, Гуцульщини та Лемківщини”,- повідомили у прес-службі.
У рамках фестивалю відомі художники Левко Скоп та Тетяна Думан проводять майстер-клас «Вікно – Образ – покровителі Франків»: європейська виставка ікон святих Івана, Ольги, Петра, Марії.
Поряд вчать майструвати вироби із соломи, склопластики, гончарству, діє восковий цех та свічкова майстерня.
На окремих майданчиках - реконструкція епохи «Захара Беркута»»: руські лицарі міряються силою в поєдинках на мечах.
А в саду Франка реконструюють бойківські обжинки.
Працює Франкова кухня, де готують страви за рецептами Ольги Франко.
Велосипедистам пропонують мандрівку мальовничою територією, де колись полюбляв ходити Франко.
Приїхали на фестиваль також Троїсті музики із гуцульської Криворівні, привезли свої вироби з бісеру майстри із Верховини.
Крім розважальної на фестивалі представлено змістовну пізнавальну програму. Університет Франка, який працює у музеї Каменяра в Нагуєвичах, пропонує лекції з історії, мистецтва та франкознавства від Анатолія Недільського, Богдана Лазорка, Богдана Тихолоза, Володимира Галика, Левка Скопа, Ігоря Смутка, Андрія Кокотюхи.
27 серпня в рамках фестивалю у Дрогобичі відбудеться урочиста церемонія нагородження лауреатів премії імені Івана Франка.
Фото: drohobych-rda.gov.ua