У Харкові симфонічний оркестр зібрався на репетицію посеред вулиці
Коментар кореспондентові Укрінформу на місці події дала музикознавець Катерина Жигалова.
"Це перша така масштабна акція, метою якої є популяризація класичної музики, а також, що не менш важливо, - освітній момент. Зазвичай на концерті диригент стоїть обличчям до оркестру і спиною до публіки, і люди - якщо це не музиканти - не розуміють, як саме він взаємодіє з оркестром, і що означають рухи диригентської палички. Ось ми й вирішили прояснити народ, розкрити перед ним репетиційні таємниці, а заразом продемонструвати й поіменно назвати кожен музичний інструмент, будь то струнний альт, мідна валторна або дерев'яний фагот. Тим паче, що всі пояснення давав публіці ініціатор акції - диригент оркестру, заслужений діяч мистецтв України Юрій Яковенко", - зазначила Жигалова.
За її словами, вже через день, 14 вересня, оркестр відкриє свій концертний сезон - 25-й рахунком з початку основи колективу - виконанням симфонічної сюїти "Шехерезада" Миколи Римського-Корсакова і "Кармен-сюїти" Родіона Щедріна.
У Харкові Молодіжний академічний симфонічний оркестр "Слобожанщина" влаштував репетицію просто неба / Фото: Мадієвський В'ячеслав. Укринформ"Під час репетиції якраз і прозвучали всі чотири частини "Шехерезади", включаючи "Царевич і царівна" і "Свято у Багдаді". Репетиційний момент дуже важливий для оркестру, адже його артисти - випускники і студенти Харківського національного університету мистецтв імені Котляревського. Серед них є і молоді переселенці з окупованої зони Донбасу, які вирішили продовжити свою музичну освіту у Харкові".
Репетиція тривала близько години і закінчилася захопленими оплесками глядачів. Організатори акції приготували для глядачів сюрприз: вони розповсюдили серед публіки флаєри "Два квитки за ціною одного", тобто, пред'явник цього знаку при купівлі одного квитка ціною в 100 грн отримує ще один квиток безплатно.