Безпечної концентрації алкоголю в крові не існує — Супрун
На цьому наголосила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун уFacebook.
“Є міф про алкоголь і керування автомобілем. Він називається “Я здатен/здатна себе контролювати“. Але факт у тому, що будь-яка кількість алкоголю в крові може вплинути на навички водіння та підвищує ризики потрапити в аварію. Тож навіть якщо треба проїхати кілька метрів — краще пройдіться пішки. Безпечної концентрації алкоголю в крові не існує”, - підкреслила Супрун.
За її словами, святковий період — це час підвищеного ризику ДТП на дорогах, не тільки через погодні умови, але й безвідповідальну поведінку деяких водіїв.
“Безпечне водіння вимагає концентрації, вміння швидко реагувати та приймати рішення. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), ризик смерті в разі керування в нетверезому стані зростає в 17 (!) разів. Кількість аварій, що пов‘язані з вживанням алкоголю, різниться по країнах. В країнах з високим рівнем доходу — це близько 20% від усієї кількості, з низьким та середнім — від 33 до 69%. Це ті аварії, яких могло б взагалі не відбутися”, - наголосила вона.
За її словами, на кожну особу різна кількість алкоголю має різну дію, натомість ефект зазвичай однаковий — страждають необхідні навички під час керування автомобілем.
Так, за її словами, алкоголь у організмі сповільнює реакцію, знижує концентрацію уваги, порушує координацію, негативно впливає на зір, і робить людей більш авантюрними і рішучими.
“Незалежно від того, скільки ви випили, сідати за кермо — невдале та вкрай небезпечне рішення. Якщо ж ви бачите чи знаєте людину, яка вживала алкоголь та збирається керувати автомобілем — не дозволяйте цього робити та не сідайте в авто з таким водієм”, - додала Супрун.