Українська кіноіндустрія шукатиме партнерів на фестивалі у Пекіні
Про це повідомляє прес-служба Держкіно.
“Презентацію Ukraine is Your Destination було підготовано Українською кіноасоціацією за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Вона триватиме дві години та складатиметься з кількох тематичних блоків. У першому буде представлено загальну інформацію про кіноринок України: аналітичний звіт про стан кіноіндустрії, особливості законодавства, можливості інфраструктури”, - ідеться в повідомленні.
Як зазначається, далі потенційні партнери з Китаю та інших країн дізнаються про наші виробничі можливості – зокрема про наявність конкурентоспроможних продакшн-сервісів світового рівня. Особливий акцент буде зроблено на великому потенціалі українських знімальних локацій. Крім того, гостям презентації представлять ключових гравців українського кіноринку, розкажуть про переваги виробництва в Україні та копродукції з нашою державою. А також розповідатимуть про успішні кейси українсько-китайської співпраці: зокрема – торішній реліз у Китаї “Викраденої принцеси”. І це був перший випадок комерційного прокату фільму українського виробництва у найбільшій за населенням країні світу, і наша анімація стартувала відразу на 4 500 екранах.
Для зручності гостей презентацію Ukraine is Your Destination – так само, як і більшість промо-матеріалів Українського національного стенду, що працюватиме на кіноринку з 16 по 19 квітня, – буде перекладено китайською мовою.
Така прискіпливість у підготовці закономірна, адже Китай, де нараховується близько 60 тис. екранів і торік було продано понад 1,7 млрд квитків у кіно на суму $9,3 млрд, представляє великий інтерес для українських виробників контенту. А українські продакшн-можливості та відкритість до копродукції, своєю чергою, предметно цікавлять потенційних китайських партнерів. Тож саме час почати торування великого шовкового шляху кіно – шляху, що працюватиме в обох напрямках і для спільної користі.
“Ми бачимо реальні перспективи співпраці з китайськими партнерами. Задля їхньої реалізації ми продовжуємо працювати над просуванням українського контенту на азійський ринок, а також працюємо над підписанням міжурядової угоди про спільне виробництво фільмів між Україною та КНР. Пекінський кінофестиваль організовано за сприяння Адміністрації КНР з питань кіно. Він підтримується та спонсорується урядом муніципалітету Пекіну та China Media Group. Тому для встановлення та налагодження відносин у сфері кіновиробництва, участь у такій події є важливою і навіть необхідною”, - підкреслює голова Держкіно Пилип Іллєнко.
Цьогоріч Пекінський кіноринок значно розширився. Кількість днів його роботи збільшилась до чотирьох, а також на 20% збільшено площу локації. Крім того, організатори запросили до участі у програмі відомих американських та європейських експертів та збагатили її новими заходами, намагаючись приділити увагу всім аспектам виробництва та дистрибуції фільмів.