У Каннах стартує 72-й міжнародний кінофестиваль
Про це повідомляє Радіосвобода.
"72-й міжнародний кінофестиваль відкриють новим фільмом Джима Джармуша «Мертві не вмирають». Почесну Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю вручать Алену Делону. Головою журі є мексиканський режисер Алехандро Гонсалес Іньярріту", - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, Україну в конкурсних програмах представлять дві стрічки: "Додому" Нарімана Алієва і "Анна" Декеля Беренсона.
Фільм "Evge" («Додому»), який є дебютним в повнометражному форматі для кримськотатарського режисера Нарімана Алієва, покажуть у конкурсній програмі («Особливий погляд»).
Картина розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.
Головні ролі в фільмі виконали Ахтем Сеітаблаєв і Ремзі Білялов. Продюсером стрічки став Володимир Яценко («Дике поле»), а виробництво взяла на себе кінокомпанія Limelite.
«Особливий погляд» – це друга за значущістю (після основного конкурсу) програма Каннського кінофестивалю. У різний час у ній перемагали режисери Йоргос Лантімос, Кім Кі Дук, Апічатпонг Верасетакул та інші.
“Короткометражний ігровий фільм “Анна” розповідає історію матері-одиначки середнього віку, яка живе на охопленому війною сході України та відчайдушно прагне змін. З ініціативи ізраїльського режисера картини Декеля Беренсона, фільм повністю створювався в Україні, українською знімальною командою: від виробництва до постпродакшену. Основною мовою фільму теж стала українська”, - ідеться в повідомленні Держкіно.
“Анна” – третій фільм Декеля Беренсона. Він народився в Ізраїлі, нині живе у Великої Британії. Його попередні короткометражні фільми “Дівчата нічого не робили” та “Ашміна” були показані на більш ніж 50 фестивалях по всьому світу, включаючи BFI у Лондоні.
Вперше Каннський фестиваль відбувся в далекому 1946 році. З того часу він не раз змінювався і трансформувався, поки не перетворився на один з найпрестижніших заходів світу кіно.
Ідея проводити фестиваль належить французькому режисерові Філіпу Ерлангера і кінокритикам Емілю Вюйєрмоз і Рене Жану. Перший фестиваль був запланований на 1939 рік, але так і не відбувся через початок Другої світової війни.
Головну нагороду кінофестивалю стали називати Золотою пальмовою гілкою, або Palme d'Or в 1955 році, коли її дизайн створила французька художниця-ювелір Люсьєн Лазон.