Експерт: середня тривалість життя чоловіків в Україні — лише 66 років

Експерт: середня тривалість життя чоловіків в Україні — лише 66 років

Укрінформ
Середня тривалість життя українських чоловіків — 66 років, що на 11 років менше, ніж у країнах Західної Європи.

Про це заявив заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ніколя Гігас під час національної конференції з неінфекційних захворювань, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Тривалість життя (у чоловіків - ред.) - лише 66 років. Це надзвичайно мало порівняно із країнами Західної Європи, це на 11 років менше. За статистикою стоїть людська трагедія. Це впливає і на тих людей, які продовжують жити, зокрема на жінок. Вони продовжують жити тривалий час. Жити у самотності, не отримуючи підтримки чоловіків, фінансовою підтримки, отже, живуть у бідності", - сказав Гігас.

За його словами, основними причинами високих показників смертності є неінфекційні хвороби, розвитку яких можна запобігти, дотримуючись здорового способу життя.

У свою чергу, глава бюро Всеукраїнської організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт зазначив, що чоловіки в Україні живуть у середньому на 10 років менше, ніж жінки. "Це має величезний вплив на родини, суспільство та продуктивність", - зазначив Хабіхт.

Читайте також: Супрун радить українцям харчуватися, як “у дитинстві в селі”

Також, за словами міжнародних експертів, майже 30% чоловіків, які померли у 2017 році внаслідок неінфекційних хвороб, належали до працездатної вікової групи 30-65 років. Імовірність померти у віці від 30 до 70 років в Україні значно вища, ніж в інших європейських країнах, і майже вдвічі вища для чоловіків, ніж для жінок. За словами експертів, 9 із 10 випадків смерті зумовлені неінфекційними захворюваннями.

Як повідомляв Укрінформ, неінфекційні хвороби — рак, діабет, серцево-судинні захворювання, психічні розлади та хронічні обструктивні захворювання легень — є провідною причиною смертності в Україні. Розвитку неінфекційних захворювань можна запобігти дотримуючись здорового способу життя, зокрема, правильного харчування, активних фізичних навантажень, та при вчасному зверненні до лікарів за найменших симптомів хвороби.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-