Юні майстри привезли до Харкова "Казковий світ бісеру"
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Жіночі прикраси (кольє, брошки, сережки, браслети, шпильки), флористичні композиції для інтер'єру, а також аксесуари (сумочки, косметички) - все це створено з різнокольорового бісеру, причому як у традиційній манері плетіння, так і з використання сучасних творчих елементів.
"Гурток "Бісерна флористика" створено у Будах у 2011 році. Тут безкоштовно навчаються діти дошкільного віку, а також учні місцевих шкіл, причому деякі юні майстри навчаються разом із батьками. Учні займаються дослідницькою роботою, щоб опанувати не тільки традиційну техніку так званого паралельного чи мозаїчного плетіння, але й створення тканих елементів з бісеру, щоб прикрашати одяг, у тому числі, вишиванки. До речі, юні майстри вже брали участь в обласних фестивалях народної культури "Кроковеє коло", фото їхніх робіт неодноразово друкувались у журналі "Модное рукоделие" (Київ), що теж є формою відзнаки майстерності", - зазначила на відкритті виставки керівник профільного відділу організаційно-методичного центру Олена Булаєнко.
За її словами, ця виставка підтверджує звання зразкового для сільського гуртка "Бісерна флористика": "За ці роки у сільському Будинку культури навчилися бісероплетінню близько 50 юних майстринь".
Виставка "Казковий світ бісеру" у Харкові / Фото: Вʼячеслав Мадієвський, УкрінформКерівниця гуртка Анастасія Орищенко, яка свого часу теж тут навчалася, розповіла: "Колись у Будах діяв фаянсовий завод, заснований у 19-му столітті та відомий у світі фаянсовим та порцеляновим посудом, прикрашеним традиційним українським орнаментом. Зараз про досягнення заводу, який визнаний банкрутом у 2006 році, нагадують експонати заводського музею. Наші гуртківці бувають тут та вивчають стародавні візерунки, щоб відновити їх у бісероплетінні".
Виставка працюватиме у Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури та мистецтв до 30 червня.
Як повідомляв Укрінформ, 31 січня у Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури та мистецтв було презентовано виставку "Ой, радуйся, земле!" Олесі Вакуленко - наймолодшої представниці відомої харківської династії народних майстрів Вакуленків.
Загалом у базі даних цього Центру - більше тисячі народних майстрів регіону.