Тридцять країн та 250 зустрічей: у Львові стартує BookForum
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Під час фестивалю місто перетвориться на справжній літературний карнавал, адже події BookForum охоплять понад 30 локацій»,- розповів під час брифінгу заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
За його словами, в дні Форуму до міста приїдуть десятки відомих зарубіжних письменників, журналістів і дуже важливо донести до них, що багато українців досі незаконно перебувають у російських тюрмах. Про це розповідатиме нещодавно визволений в’язень Кремля Олег Сенцов.
Фокусна тема 26 BookForum — назва однієї з поем Грицька Чубая - «Відшукування причетного». На ній базується ціла програма.
В рамках імпрези буде діяти 250 дискусійних майданчиків. Обговорюватимуться як суспільно важливі теми - економіка, політика, так і вузькоспеціалізовані, зокрема, проблематика перекладу.
Серед почесних гостей 26 BookForum: Арундаті Рой — індійська екофеміністська письменниця, яка пише англійською, активістка з питань соціальної справедливості й економічної нерівності, противниця неоліберальної глобалізації.
Відвідають подію азербайджанський письменник та журналіст, лауреат літературних конкурсів, автор світового бестселеру «Солодка сіль Босфору» Ельчін Сафарлі, вірменська письменниця, яка пише у жанрі магічного реалізму та фентезі Мар’ям Петросян. Вона — авторка світового бестселеру «Дім, у якому…». Входить до топ-10 опозиційних російськомовних письменників.
Загалом на фестиваль приїдуть автори з-понад 30 країн світу.
Вперше під час BookForum відбудеться переклад подій на жестову мову: 14 з них для людей, які не чують.
Також уже другий рік поспіль BookForum стає майданчиком для знайомств із авторами міжнародної платформи Versopolis. Цього року його відвідають поети з Іспанії, Німеччини, Боснії та Герцеговини. Для європейських авторів BookForum — нагода вийти на новий видавничий ринок і видати свої книжки українською.
Окрім того, BookForum стане однією з локацій «Grand Tour» — 2-річної мандрівки поетів літературними фестивалями Європи. Спеціально до цієї події Німецька академія мови та поезії видала однойменну збірку, до якої увійшли 730 віршів сучасних поетів, серед них і українських — Остапа Сливинського, Галини Крук, Андрія Бондаря та інших.