Тридцять людей з пересадженими органами підкорять Говерлу
Про це на брифінгу заявила організатор акції та голова ГО "Всеукраїнська платформа донорства IDonor" Ірина Заславець, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Зараз в Україні 1,5 тисячі людей з пересадженими органами. Щодня в Україні помирає 9 людей, які не дочекалися донорського органу. Ми хочемо сказати, що трансплантація в Україні має бути", - сказала Заславець. Також вона закликала українців замислитися над тим, що трансплантація - це шанс на повноцінне життя.
"Страшно в Україні не бути донором, а стати реципієнтом, потребувати органу і не мати жодного шансу його отримати”, - додала Заславець.
Серед перепон, які заважають розвитку трансплантації, вона назвала те що досі не запущенний реєстр донорів, який вже розроблений, але не доопрацьований, відсутність алгоритму дій, нормативної бази, законодавчі прогалини.
За словами Заславець мета акції показати суспільству, що люди с пересадженими органами так само, як інші члени суспільства можуть жити повноцінним життям.
"Серед учасників сходження на Говерлу є пацієнти, які були десять років залежні від апарату діалізу, і не могли дозволити собі виїхати за межі рідного міста"- сказала Заславець.
Вона повідомила що організатори акції відправили заявку до книги рекордів України. Раніше окремі люди з пересадженими органами робили сходження на Говерлу, але така кількість колишніх пацієнтів, яким була зроблена трансплантація, - вперше.
Загалом на найвищу вершину України зійдуть 30 людей, яким були пересаджені органи. Разом з ними йтимуть лікарі, рятівники та родичі, які в деяких випадках ставали донорами нирки та печінки.
До акції долучилася Укрзалізниця. Як повідомив на брифінгу член правління АТ Укрзалізниця Марчін Целеєвський, для учасників сходження та їх родичів та супроводжуючих було виділено два вагони в потязі, що слідує до Ворохти.
Також за словами Заславець, до акції доєднаються заступник міністра охорони здоров'я Михайло Загрійчук, заступник голови Комітету ВР з питань здоров'я нації Оксана Дмитрієва.