У Росії випустили мобільну гру про шамана, який хотів вигнати Путіна
Гра доступна для скачування в Google play.
«Шлях шамана. Допоможи Якутському шаману дійти до світового зла. Знешкодь більші за чисельністю загони ОМОНу. Проведи обряд і очисти величезну територію від темних сил. Засновано на реальних подіях! »- сказано в описі гри.
Автором є команда челябінських розробників Ogont. Зараз гру скачали вже більше ніж тисячу користувачів, «Якутський шаман» посів сьоме місце в топі ігор, що набирають популярність.
Розробники пояснили новинному порталу «Тайга.Інфо» , що поява гри викликана резонансом навколо походу шамана: «Зацікавилися історією шамана, так як вона була дійсно гучною і висвітлювалася багатьма ЗМІ. Ми вирішили зробити гру, яка б наочно показувала труднощі на шляху у шамана в ігровій формі ».
Весною 2019 якутський шаман Олександр Габишев вирушив пішки в Москву, щоб «вигнати Володимира Путіна». Згодом навколо шамана утворилася група прихильників, яка приєдналася до нього.
Однак похід був перерваний - вночі 19 вересня шамана затримали поліцейські в масках і зі зброєю на кордоні Іркутської області і Бурятії. На нього порушили кримінальну справу про публічні заклики до екстремізму (частина 1 статті 280 КК РФ). Габишева перевезли до Якутська і відпустили під підписку про невиїзд після обстеження в психдиспансері.
24 вересня поліція затримала шістьох учасників загону якутського шамана нібито за порушення правил дорожнього руху. Раніше в Іркутську було затримано інших чотирьох супутників шамана, яких підозрювали в бійці.
25 вересня прихильники якутського шамана оголосили про розпуск свого загону через погрози ФСБ.
У правозахисній організації Amnesty International Габишева назвали в'язнем совісті і вимагали його звільнення. Реакція влади виглядає абсурдною, а Габишев, як і інші громадяни, має право на вільне вираження своїх політичних поглядів і релігійних обрядів, зазначили правозахисники.
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не має відношення до затримання шамана.
29 вересня послідовники шамана заявили про продовження походу, вже з Новосибірська, у вигляді туристичного, без акценту на політичних гаслах, однак зі згадуванням імені Габишева. Назва нового походу - «Шлях шамана».