Фаворити нацвідбору. За кого вболіває культурний істеблішмент
Наступної суботи ми визначимо фіналіста, а поки що можна помріяти.
Так от, за головний приз змагатимуться виконавці: KRUTЬ, Jerry Heil, David Axelrod, KHAYAT та гурти Go-A і TVORCHI. Я особисто вболівала за неймовірну вокалістку Katya Chilly, за свого самобутнього земляка KHAYAT та за чудових земляків Сергія Притули - гурт TVORCHI (Хоча, місце народження, звичайно, не грає жодної ролі, всі вони, насамперед, українські виконавці, які прекрасно представлять нашу країну у Європі).
Майже вгадавши переможців другого туру нацвідбору, (бо в першому мою фаворитку не дуже підтримали), я вирішила поцікавитися у незаангажованих - проте тих, хто дуже знається на музиці і культурі, й до того ж соціально активних людей - хто є їхніми фаворитами нинішнього нацвідбору, або принаймні, хто на їхню думку міг би гідно представити нашу країну на цьогорічному конкурсі Євробачення в Нідерландах.
Олександр Ярема, голова Держагентства розвитку молоді і громадянського суспільства:
«Щиро кажучи, не надто заглиблений в процес (Нацвідбір на Євробачення - ред.). З тих кого чув і бачив сподобались Jerry Heil та Fo Sho (оригінальність). Та ще напевно David Axelrod. Хоча, загалом, люблю слухати трохи "важчу" музику».
Марія Бурмака, співачка:
«Я не повністю дивилась трансляцію першого нацвідбору, але звісно бачила номер Каті Чілі - це не формат Євробачення, але було потужно. Найбільше сподобалась Круть. І ще одні фолкові дівчата, Go-A. У другому півфіналі, цікаво було дивитись, як виступить Девід Аксельрод, Еліна Іващенко і Fo Sho.
Вчора деяких конкурантів побачила вперше і мені дуже сподобались «Tvorchi». Дуже сильне відчуття часу, звуки дуже актуальні, фрази (як каже член журі нацвідбору Дроздов, «хуки»). Словом мені таке подобається. Сучасна музика і оце студентський задор, іх рухи, ці танці! Аж запосміхалась».
Олександр Ягольник, продюсер:
«Вразила особливо Круть, а також Катя Чилі та Jerry Heil з першого туру. Хто поїде буде видно в фіналі». Після учорашнього другого нацвідбору я перепитала у пана Олександра, чи не додалося у нього фаворитів? Відповів: «Додалися TVORCHI».
Марина Гримич, письменниця:
«Якщо чесно, я не дивлюся, але серед них усіх вболіваю за Jerry Heil. Тільки за неї».
Вибір фронтмена рок-гурту СКАЙ Олега Собчука цілковито співпадає з моїм, і ми віримо, що ця співачка для дуже багатьох залишається переможницею. «Я за Катю Чілі», говорить співак.
Продюсер та письменник Ілларіон Павлюк зізнався, що геть не слідкує за перебігом нацвідбору і не знає половину гуртів, проте FO SHO круті.
Едуард Приступа (Діля), співак:
«Чесно, передивився номінантів, скажу так: фаворита у мене немає, чогось чи когось особливого я для себе не відкрив. Так, багато етніки, але коли ти працюєш з фолклором вже більше 20 років, все почуте на відборі здається вчорашнім років 10 тому... але, попри це, майже всі артисти дуже талановиті і самобутні, і гідні представити Україну. Насправді, ми не можемо вгадати, що той, чи інший номер прийдеться до душі слухачам».
Анжеліка Рудницька, співачка:
«Усі цьогорічні фіналісти дуже різні стилістично. І по-своєму цікаві. TVORCHI - щось нове для української сцени. Та чи можна цим здивувати європейського глядача?
Хайята з його цікавим вокалом ми полюбили ще з минулого року, тому вболіваємо за нього, як за рідного.
Девід Аксельрод (перевтілений Володимир Ткаченко) - потужні пісня і голос, але все дуже правильно, надто академічно, пріснувато, без перчинки. Хоча ідея з ангелами видовищна.
Джері Хейл з цікавим меседжем, але нова пісня не перевершила головного хіта співачки. Та й самоіронія сприймається краще, ніж серйозні заклики, коли це не стосується більшості.
Марина Круть - історія про те, як кошти, зібрані на весілля, пішли на підготовку до «ЄБ», зворушила публіку, але дивитися весь номер на дівчинку, яка сидить, закрита бандурою, це не для «Євробачення».
«Го-А» - яскраве поєднання українського традиційного співу і електронної музики - модна в Україні течія. Щоб вразити більш широкого глядача - потрібне заворожуюче шоу.
Очевидного лідера немає.
Усім доведеться ще допрацьовувати номери, і тут важливі їхні можливості брати на себе витрати, без яких участь у ЄБ неможлива.
Бажаю усім успіху, сміливості, внутрішньої сили, бажання перемогти, без якого немає сенсу навіть починати цю боротьбу».
***
Я цілковито погоджуюся зі своїми професійними візаві, вгадати справді неможливо, і коли отой «хук» спрацює чарівним чином на вуха слухачам знає лише Всесвіт. Але, погодьтеся, це ж так добре, що у нас є і постійно з’являються нові гурти і виконавці, які створюють талановиту українську європейську музику.
Фінал Національного відбору на Євробачення-2020 пройде 22 лютого, будемо вболівати. Нехай переможе сильніший. Хоча музика - це не про перемогу, це про постійний рух до прекрасного.
Любов Базів. Київ