Оголосили переможців конкурсу продюсерів на участь у кіноринку Каннського фестивалю
Про це повідомляється на сайті Одеського МКФ.
«В індустрійній програмі кіноринку Каннського кінофестивалю Producers Network, яка цього року відбудеться онлайн, Україну представлятимуть п’ять продюсерів», - ідеться в повідомленні.
Як зазначається, це Дар’я Бассель - продюсерка «Розділові наживо», лінійна продюсерка «Вулкан» та асоційована продюсерка одного з найтитулованіших українських документальних фільмів останніх років «Тато — мамин брат» Вадима Ількова. Дар'я очолює індустрійну платформу DOCU/ПРО Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Денис Іванов - директор першої дистриб’юторської компанії в Україні «Артхауз Трафік», засновник Київського тижня кінокритики та Чілдрен кінофесту, співзасновник Одеського міжнародного кінофестивалю, член правління Української кіноакадемії. Копродюсер таких фестивальних хітів, як «Плем'я» Мирослава Слабошпицького та «Донбас» Сергія Лозниці.
Олександра Костіна - виконавча продюсерка фільмів «Дике поле» Ярослава Лодигіна та «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, девелопмент-продюсер стрічки «Додому» Нарімана Алієва. Наразі працює як продюсер над створенням дебютного художнього фільму Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір», розробленого в межах резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence 2019.
Ігор Савиченко - член Європейської та член правління Української кіноакадемій. На рахунку Савиченка такі відомі стрічки, як «Поводир» Олеся Саніна, «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк, «Наші котики» та «Брама» Володимира Тихого, «Забуті» Дарії Оніщенко та ін.
Володимир Яценко - засновник продакшн-компанії LIMELITE, член-засновник Асоціації кіноіндустрії України, член Європейської та Української кіноакадемій, представник України в Раді правління Eurimages. За останні роки випустив стрічки «Дике поле», «Додому», номіновану від України на «Оскар», та «Атлантиду» — перший український фільм, що виграв на Венеціанському кінофестивалі.
«Обрані у конкурсі Producers Network продюсери є одними з найсильніших у галузі, оскільки вже мають успішний досвід копродукційних проєктів і гідно представлятимуть Україну, одну з фокусних країн цьогорічної програми Каннського кіноринку. Міжнародний нетворкінг навіть в режимі онлайн — потужний інструмент для просування національного кіно за кордоном і перший крок у напрямку збільшення іноземної аудиторії українських фільмів», — коментує Юлія Сінькевич, генеральна продюсерка Одеського МКФ.
За понад 60 років свого існування кіноринок Каннського фестивалю та програма Producers Network цього року відбудуться вперше у форматі онлайн. Le Marché du film du Festival de Cannes відбудеться з 22 до 26 червня цього року.