Наздоганяємо Sotheby's: полотна українських художників вперше виставили на Prozorro
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті майданчика.
"Наздоганяємо Sotheby's? Вперше на аукціони Prozorro.Продажі виставили надзвичайні полотна українських художників: "Хутір" Сергія Васильківського та "Дівчина в білому костюмі" Лазаря Воловика", - зазначили в Prozorro.Продажі.
Започаткували цей проєкт Національна Електронна Біржа і Міжнародний фонд "Імперія мистецтв".
Як зазначила генеральний директор Фонду Юлія Коломієць, прозора система електронних аукціонів обрана не просто так.
"Через Prozorro.Продажі вже реалізовано лотів на суму 30 млрд грн, а участь у торгах взяли більше 22 тисяч осіб. Крім того, ми бачимо, що саме у цій системі є гарна конкуренція, яка відповідно впливає на ціну продажу. Впевнені, що на прозорому аукціоні державного значення нам вдасться продати ці твори мистецтва за найкращою ціною"", - зазначила вона.
Prozorro.Продажі - це державне підприємство, яке адмініструє електронну систему аукціонів, призначену для продажу державного майна. На відміну від майданчика Prozorro, який спеціалізується на електронних закупівлях, спеціалізація Prozorro.Продажі - електронні продажі.
Щоб взяти участь, покупець має зареєструватися на будь-якому із підключених до системи Майданчиків. Інформація про оголошені електронні торги ідентична на всіх Майданчиках.
Національна електронна біржа працює на українському ринку електронних торгів з 2014 року і є його лідером.
НЕБ надає комплексні послуги від підбору об'єкта, його вивчення та планування стратегії участі в аукціоні.
Сергій Васильківський – видатний український художник-пейзажист кінця ХІХ початку ХХ століть (1854-1917 рр.). З майже 3000 картин, які Васильківський написав і заповів Україні, основна маса була знищена або загублена в роки Другої світової війни.
Лазар Воловик - одним з типових представників Паризької школи, який народився в м. Кременчук Полтавської області та вже з 19 років жив в Парижі (1902 -1977 рр.). Працював пліч-о-пліч з такими майстрами, як Марк Шагал, Осип Цадкін, Хаїм Сутін в паризькому "Ля рюш". Посмертно його роботи були представлені на багатьох виставках: в музеї Жакмар-Андре, у Великому палаці, de la Rose-Croix. Епіграфом до всього життя, а головне до мистецтва художника може бути поставлена його фраза: "Я жив так, як я хотів!".
Фото: prozorro.sale