В Україні готуються знімати фільм «Шттл» в копродукції з Францією і Бельгією
Про це повідомив співзасновник міжнародної кінокомпанії Apple Tree Vision, засновник і генеральний продюсер кінокомпанії Star Media Влад Ряшин під час пресконференції в Укрінформі.
"Ми поки що його не виробляємо, а тільки готуємось. Ми починали стадію його розробки з Українським культурним фондом. Цей проєкт пройшов стадію копродукційних проєктів на конкурсі Держкіно. І в цьому проєкті беруть участь три країни: Україна, Франція і Бельгія", - сказав Ряшин.
Він зазначив, що сюжет фільму "Шттл" заснований на реальних фактах. За його словами, події фільму розгортаються в 1941 році за кілька днів до початку Другої світової війни.
Також Ряшин розповів, що все буде зніматися за технологією безперервного кадру.
"Це дуже важка технологія, тому що вона потребує великої кількості репетицій з акторами, зі всім технічним персоналом. Кожний повинен досконально знати і реагувати на те, що відбувається на знімальному майданчику. Це дійсно такий проєкт з викликом для нас", - сказав він.
Виконавець головної ролі у фільмі Петро Ніневський зазначив, що копродукційні роботи для акторів дуже важливі через те, що є можливість виходити на міжнародний ринок.
Він розповів, що у фільмі буде виконувати роль українського хлопця Дем'яна, який є найкращим другом головного героя Менделя. "Вони разом з Менделем жили, існували. Вони вчилися разом, тобто, по суті, Дем'ян і Мендель є протипом українсько-єврейських стосунків", - додав Ніневський.
Як повідомлялося, в Україні плануються зйомки серіалу про космос "Інфініті" для французького мовника CANAL+. Це буде шестисерійна детективна драма. Початок зйомок заплановано попередньо на березень 2021 року. Більшість серій зніматимуть в Україні, а частину - в Казахстані на полігоні Байконур та у Парижі.
У жовтні 2019 року Президент України підписав закон "Про внесення змін до Закону "Про державну підтримку кінематографії в Україні" щодо надання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні", або закон про рібейти.
Ним передбачається, що Україна повертатиме іноземним кіновиробникам 25% витрат на зйомку фільмів на її території. І ще 5% витрат - у разі, якщо вони використовують для створення фільмів твори українських авторів чи сюжет про Україну.