Найдорожчу в світі картину продадуть за допомогою блокчейн технології
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Art Newspaper.
Історик, документаліст і автор книги «Останній Леонардо» Бен Льюїс створив з картини да Вінчі NFT-токен.
«Спаситель світу» - одна з найбільш копійованих картин Леонардо да Вінчі.
Довгий час картина була у власності Безіла Кловіса Хендрі-старшого, який володів Луїзіанською металургійною компанією. У 2005 році «Спаситель» був проданий на аукціоні St. Charles Gallery всього лише за $1175. А в результаті Хендрі отримав на руки близько 700 доларів США.
У 2017 році скандальна картина була продана на аукціоні Christie’s у Нью-Йорку за рекордні $450 мільйонів, ставши найдорожчим в світовій історії твором мистецтва.
Люїс очікує продати NFT-токен за $450 млн у криптовалюті Ethereum на аукціоні у Великій Британії на Великодні вихідні. Планується, що доходи від продажу NFT підуть частково Льюїсу та сім'ї Хендрі.
«Якщо він не буде проданий, я хочу хоча б привернути увагу до божевільних ексцесів і несправедливості на арт-ринку, де родини, що не усвідомлюють складності арт-ринку, продають родинні реліквії за невеликі гроші й не отримують комісійних за перепродаж, коли робота виявляється "сплячою" (термін арт-ринку для невідкритої і недооціненої картини старих майстрів - ред.)», - йдеться у заяві Льюїса.
Як повідомляв Укрінформ, раніше аукціонний дім Christie’s вперше продав на онлайн-торгах цифровий витвір мистецтва – мозаїку Everydays: The First 5000 Days цифрового художника Майка Вінкельманна, відомого як Beeple – за рекордні $69 346 250.
«Everydays: The First 5000 Days» була представлена на торгах у вигляді NFT (non-fungible token, або невзаємозамінного токена) – унікального запису в блокчейні, який підтверджує право володіння віртуальним активом.
Фото: theartnewspaper.com