У Києві відкрили виставку до Дня Африки
Як зазначила генеральна директорка музею Галина Сорока, відкриття експозиції під назвою “Материнство Африки” приурочене до Міжнародного дня Африки, який світ відзначає вже 58-й раз, передає кореспондент Укрінформу.
“Виставка організована Африканською Радою України. Вона стане яскравою подією культурного життя Києва та його гостей і супроводжуватиметься цікавими заходами, які відкриватимуть культуру Африки — кіно, музику, літературу”, - сказала директорка музею.
Вона нагадала, що 8 років тому в Національному музеї літератури проходила яскрава і пам'ятна подія - Фестиваль африканського мистецтва.
“Я переконана, що і сьогоднішня виставка, і ті заходи, які чекають на нас упродовж двох тижнів, будуть тим чарівним місточком, який сприятиме культурному діалогу між народами, між країнами; ще більшому взаєморозумінню наших народів, дружбі, толерантності, гуманізму — всіх тих свобод, які ми називаємо демократичними і за які бореться цілий світ”, - підкреслила очільниця музею.
Як зазначалося, виставка відкрилася за активного сприяння Державної служби етнополітики і свободи совісті, Міністерства культури та інформаційної політики і багатьох інших відомств та організацій.
“Ми дуже раді бачити в Україні таке розмаїття культур представників різних континентів і сподіваємося, що Україна буде затишним домом, простором творчості для всіх людей доброї волі”, - привітала організаторів і авторів виставки голова Державної служби етнополітики і свободи совісті Олена Богдан.
Як розповів посол Південно-Африканської Республіки в Україні Андре Йоханнес Гроєневальд, попереду в Україні — майже місяць подій, присвячених Африці. “Ми нещодавно мали чемпіонат, присвячений Кубку посла Південної Африки. Зараз маємо виставку африканського мистецтва. Сьогодні ж буде онлайн-зустріч, присвячена торгово-економічним відносинам України з Африкою”, - сказав, зокрема, пан посол.
Своєю чергою віце-президент ГО “Африканська Рада в Україні” Діало Ісса розповів, що виставка складається з живописних полотен Світлани Шиль та колажів Патриції Токав-Седх, і в межах експозиції Патриція проведе тематичні майстер-класи.
“Відносинами з Україною ми дуже пишаємося. Звичайно, ми можемо домогтися більшого. Я думаю, що Україна може зробити багато для того, щоб зблизити Африканський континент з Україною, є великий потенціал, на сьогодні найяскравіший — це підготовка кадрів, щоб наш континент був справді незалежним і самодостатнім. Ми хочемо, щоб співробітництво в галузі освіти було ще тіснішим”, - зазначив він.
Виставка в Національному музеї літератури (вул. Б. Хмельницького, 11) триватиме до 7 червня. Також тут відбудуться інші заходи. Зокрема 29 травня (14:00-18:00) — знайомство із кіноіндустрією країн Африки, показ фільмів; 5 червня (14:00-18:00) — знайомство із музичним мистецтвом Африки; 6 червня (14:00-18:00) — знайомство із африканською літературою та іншими мистецтвами, майстер-клас гри на традиційних музичних інструментах, мініконцерт.
Як повідомлялося, цьогоріч відзначається 58-ма річниця заснування Організації Африканської Єдності, що відбулося 25 травня 1963 року в Аддіс-Абебі (Ефіопія) та стало символом єднання країн Африки.