На Житомирщині провели мистецький флешмоб до 150-річчя Лесі Українки
Участь у флешмобі взяли майже 50 осіб, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Вони виконували мелодії, відібрані свого часу Лесею Українкою спеціально для «Лісової пісні».
«Леся Українка заповіла всі ці мелодії грати соло, без оркестрового супроводу і без штучного аранжування. Вона прагнула, аби музичний супровід її твору був максимально подібний до гри сільських музик, до їхнього стилю виконання, який вона прагнула запам’ятати та відтворити», - пояснила заступник директора образотворчого відділення з навчально-виховної роботи Школи мистецтв Новограда-Волинського Світлана Легензова.
Викладач відділення духових інструментів Школи мистецтв Новограда-Волинського Микола Гулевич відзначає зростання зацікавленості серед дітей та молоді до навчання гри на сопілці.
«Сопілка як музичний інструмент невід’ємний від побуту українського народу. Особливо популярною гра на сопілці була серед пастухів. Нині спостерігається відновлення інтересу до цього музичного інструмента, гри на ньому активно навчають в дитячих музичних школах. Це неважко й корисно. По-перше, вік ранній - від 5-ти років. По-друге, це добре для легенів, профілактика захворювань», - розповів Гулевич.
Майстерклас з українського скоропису провів викладач Одеського художнього фахового коледжу ім. Грекова Віктор Гуменюк. Нині педагог та його учні працюють над збіркою творів Лесі Українки, де її твори українською, англійською та німецькою мовами будуть написані скорописом.
Флешмоб у Новоград-Волинському до 150-річчя Лесі Українки / Фото: Ольга Будник, УкрінформЯк повідомляв Укрінформ, у Новоград-Волинському на Житомирщині 23-25 липня проходить міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела», приурочене до 150-річчя Лесі Українки. В неділю, 25 липня, у місті презентують книгу та короткометражний біографічний фільм «Шляхами Лесі».
Українська письменниця, перекладачка, фольклористка, культурна діячка Леся Українка (справжнє ім'я – Лариса Петрівна Косач) народилася 25 лютого 1871 року у Звягелі (нинішній Новоград-Волинський). Віднедавна відвідати Новоград-Волинський літературно-меморіальний музей Лесі Українки можна онлайн.