До 30-річчя Незалежності на великих екранах покажуть найкраще українське кіно

До 30-річчя Незалежності на великих екранах покажуть найкраще українське кіно

Трейлер
Укрінформ
В українських кінотеатрах 19 серпня, напередодні Дня Незалежності, стартує проєкт «Нове українське кіно». Про це Укрінформу повідомили організатори проєкту «Артхаус Трафік».

На великих екранах продемонструють добірку українських фестивальних хітів і фільмів-подій, створених у незалежній Україні.

До програми «Нового українського кіно» увійшли сім стрічок, визнаних закордоном і на Батьківщині.

Зокрема, в межах проєкту можна буде переглянути стрічку «Плем’я» (2014) Мирослава Слабошпицького, з якої розпочалася історія визнання українського кіно на великих міжнародних фестивалях – картина здобула одразу три з чотирьох можливих нагород – включно з Гран-прі – Тижня критики Каннського кінофестивалю 2014. Кримінальна драма, знята мовою жестів, розповідає про юнака, який потрапляє в спеціалізований інтернат для слабочуючих, де існує кримінальна організація, «Плем'я». Хлопець намагається зайняти своє місце в ієрархії школи і бере участь в кількох пограбуваннях. Та коли він зустрічає своє кохання, йому доводиться порушити неписані закони племені.

Також буде продемонстрований призер Каннського кінофестивалю і претендент від України на «Оскар» 2018 року фільм «Донбас» (2018) Сергія Лозниці. Це тринадцять коротких сюжетів, які показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу. «Зелені чоловічки» не можуть пригадати назви свого «рідного містечка, тут поруч». Німецького журналіста на блокпосту зустрічають криком «фашиста зловили!». Тут святкують весілля та влаштовують вуличні розправи, експропріюють на благо «республік» машини та гроші, живуть у підвалах, рятуючись від обстрілів. Фільм Сергія Лозниці шукає відповідь на запитання: де в цьому калейдоскопі проходить грань між правдою і вигадкою?

Фільм «Додому» (2019) Нарімана Алієва – учасник Канн, володар Гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю та претендент від України на «Оскар» у 2019 році. Стрічка розповідає про кримського татарина Мустафу, в якого помирає первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Комедія Антоніо Лукіча «Мої думки тихі» (2019), окрім здобуття призів кінофестивалів у Карлових Варах і Одесі, стала також справжнім глядацьким хітом, протримавшись у прокаті сім тижнів, а також виходячи в повторний прокат. Стрічка розповідає про молодого звукорежисера-фрілансера Вадима, який, зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» та вирушити в «привабливу Канаду». Подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється найменш підхожа для цього людина – мама Вадима.

Антиутопічна драма «Атлантида» (2019) Валентина Васяновича – український претендент на «Оскар» у 2020 році, призер Венеційського кінофестивалю. Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Читайте також: Україна на Венеційському кінофестивалі буде представлена трьома фільмами

Покажуть також документальну стрічку Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» (2020). Цей фільм став призером американського кінофестивалю «Санденс», а також переможцем національного та міжнародного конкурсів Docudays UA. Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік. Мама й діти мають різні захоплення, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Анімаційний фільм «Віктор_Робот» (2020) Анатолія Лавренішина – володар Призу глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю, найкращий анімаційний фільм 2020 року за версією Національної премії кінокритиків «Кіноколо» та хіт Чілдрен Кінофесту. Далеке майбутнє. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає. У стрічці звучать хітові саундтреки у виконанні Dakh Daughters, Антона Слєпакова («Вагоновожаті»), Мар’яни Головко та Марка Галаневича («ДахаБраха»). Композитор стрічки – Антон Байбаков. Пісня «Пола-ла-ла» (гурт Dakh Daughters, Софія Байбакова, музика – Антон Байбаков, слова – Марися Никітюк) відзначена «Золотою Дзиґою» 2021 як найкраща пісня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-