У Львові вперше в Україні відкрили виставку легендарного польського митця Робаковського
Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, передає Укрінформ.
«Тут представлена невелика ретроспектива робіт Юзефа Робаковського за 60 років його творчої діяльності. Зараз Юзефу – 84 роки, і він наважився провести довгу дорогу з міста Лодзя. Це ще одне свідчення того, що поляки підтримують нас в нашій боротьбі не лише дипломатично, а й за допомогою мистецтва», - зазначила директорка Львівського муніципального мистецького центру Роксолана Мицько.
Вона також наголосила, що виставка дуже різнопланова. Зокрема, в одному із залів представлені саркастичні роботи, які були створені проти радянського устрою. Митець показує, як мистецтвом навіть в себе вдома можна підтримувати життя і боротися з радянським режимом та армією. Він хоче підтримати бажання до боротьби українців. Це перша велика виставка Юзефа Робаковського в Україні та його перший візит у Львів.
Зазначається, що роботи Юзефа Робаковського, починаючи від ранніх експериментів з фотографією, ще наприкінці 1950-х та у 1960-х, з кіноплівкою від 1970-х, а згодом відео чи цифровими носіями, оперують світлочутливістю як засобом, методом та й власне меседжем. А самі посилання цих робіт завжди прості, прямі і зрозумілі, як промені. Їхня тематика і значення одночасно мерехтять, як кольори в праці, від якої назва цього показу позичена – Attenion: Light! (Dedication to Paul Sharits), та часто-густо так само мають несподіваний звуковий супровід. І саме звук є також невід’ємною частиною його невпинного аудіовізуального експерименту.
Виставку «Attention: LIGHT! / Увага: СВІТЛО! / Uwaga: ŚWIATŁO!» можна буде побачити у Львові до 15 травня 2023 року.
Юзеф Робаковський – митець, історик мистецтва, автор фільмів, фотосерій, відеозаписів, малюнків, інсталяцій, об’єктів, концептуальних проєктів та ініціатор багатьох важливих подій і мультимедійних мистецьких акцій. Куратор і власник Галереї Exchange. Народився 20 лютого 1939 року в Познані. Вивчав історію мистецтва та музеологію на факультеті образотворчого мистецтва університету Миколи Коперника в Торуні та на відділенні кінематографії PWSFTviT у Лодзі, де в 1970-1981 роках був викладачем та завідувачем кафедри фотографії та візуального мистецтва. У 1995 році він повернувся на роботу в цей університет, де зараз керує студією мультимедійного мистецтва. Більшість робіт Робаковського розміщені у близько 100 значущих міжнародних збірках і колекціях сучасного мистецтва.