У Києві показали фільм про життя в Гостомелі під час російської окупації
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Робоча назва цього фільму була "Ноїв ковчег". Це історія про те, як група людей, незнайомих до війни, рятувалися в одному будинку ЖК "Чеський двір". Вони з волі випадку зібралися в цьому будинку, вони вижили", - розповіла виконавча продюсерка Обʼєднання українських продюсерів Ілона Шнейдер.
За її словами, стрічку побудовано як інструкцію з виживання. Автори фільму зібрали інформацію завдяки глибинним інтерв'ю від близько 40 осіб і сконцентрували її у десятьох практичних порадах про те, як вижити в окупації.
Продюсерка зауважила, що у кінцевий монтаж стрічки потрапили 15 героїв: інші не згодилися згадувати події на камеру. Робота над фільмом тривала п’ять місяців. Відеоісторії записували як в Україні, так і за кордон, куди переїхали деякі гостомельці.
"Я їздила у відрядження знімати жінку з донькою, у якої помер чоловік. Коли ми їх записували - було дуже важко, тому що ти поділяєш їхнє горе, воно стає живим і майже твоїм. Але ми маємо це робити, тому що для нас важливо зафільмувати всі події, аби ми пам'ятали про війну та надалі змогли добудовувати історію своєї країни", - сказала Шнейдер.
Показ фільму відбувся у межах виставки "Лютий: Грані незламності", присвяченій боротьбі за Київ наприкінці лютого - на початку березня 2022 року. Ця битва стала вирішальною, бо у той момент Україна показала здатність перемагати війська рф. Водночас події фільму демонструють, як люди можуть долати смерть.
"Ключові події фільму розгортаються в Гостомелі. Фільм показує здатність перемагати виклики, залишатися людьми у війні, а також передусім виходити живими з пекла, не втрачати віру в те, що добро перемагає", - зазначила заступниця директора з культурно-виховної роботи Музею Майдану Ольга Сало.
Як повідомляв Укрінформ, увечері 2 квітня 2022 року Міністерство оборони заявило, що українські військові визолили Київську область від російських загарбників. Тоді останні підрозділи ворога були вибиті з Бучі, Гостомеля й Бородянки.