1000 просторів і 2000 відновлених обʼєктів: у МКІП представили програму трансформації культури
Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінформ.
Відповідно до програми, до 2033 року в галузі культури та креативних індустрій мають працювати 800 тисяч осіб, які генеруватимуть 7% ВВП, що вдвічі більше, ніж у 2021 році. Передбачається, що в Україні має відбутися щонайменше 20 подій світового масштабу, а споживання культурних послуг має зрости на 30% (26 млн осіб щорічно), запрацюють не менш як 1 000 культурних просторів, щонайменше 2 000 обʼєктів культурної спадщини будуть відновлені.
Очікується, що вʼїзний та внутрішній туризм за 10 років сягатиме 40 млн осіб щороку.
Задля досягнення показників у МКІП запропонували програму, що включає чотири тематичні блоків.
Зокрема, у розділі "Минуле заради майбутнього" зазначаються проєкти, спрямовані на збереження національної пам'яті. Серед них - створення Музею «Бабин Яр», об'єднання Шевченківських музеїв та відзначення 210-ї річниці від дня народження Шевченка, цифровізація старожитностей, активізація археологічних та архівних досліджень.
У блоку "Українська мрія про майбутнє" передбачено створення Музею сучасного мистецтва на базі Українського Дому та Арсеналу, активізацію артринку, зокрема, обовʼязковий відсоток для забудовника на обʼєкти мистецтва в громадських просторах, запровадження постійної програми "є-Культура" для стимуляції споживання культурних продуктів громадянами.
У розділі "Україна – місце реалізації найсміливіших ідей" передбачена підтримка виробничої та експортної спроможності креативних індустрій. Зокрема, у 6 містах планується побудувати майданчики на 6 – 8 тис. місць для розвитку музично-подієвої індустрії. Продовжиться підтримка книговидавничої галузі й популяризація читання.
Проєкти блоку "Культура на експорт для потужного голосу у світі" спрямовані на популяризацію України на світових майданчиках. Передбачено проведення в Україні міжнародних фестивалів та мистецьких подій світового рівня, заснування та підтримка діяльності Центрів української культури (Ukrainian House) в містах країн-партнерів, проведення взаємних Років культури з партнерами.
Як повідомляв Укрінформ, 27 липня Верховна Рада звільнила Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики, яку він обіймав з 4 червня 2020 року.