Нащадки цукрозаводчика Кеніга подарували музею на Сумщині цінні раритети
Про це у Фейсбуці повідомив міський голова Тростянця Юрій Бова, передає Укрінформ.
«Родина нащадків Тростянецького цукрозаводчика Леопольда Кеніга зробила неймовірний подарунок Тростянецькому музею. Оригінальні картини Леопольда Кеніга і його дружини, два дивани і буфет, стільці відтепер займуть своє місце в колишньому маєтку Леопольда Кеніга, де зараз розміщується краєзнавчий музей Тростянецької громади», - написав Бова.
За його словами, Леопольд Кеніг подарував по одному комплекту цих картин кожному з своїх п'яти синів. Один комплект, що належав Олександру Кенігу, донині знаходиться в музеї міста Бонн в Німеччині. А ще один комплект повернувся до Тростянця через більше ніж сто років.
Що ж до отриманих музеєм меблів, то вони спочатку зберігалися у Бонні, у Villa Hammerschmidt, якою володіла родина Кенігів з 1868 по 1899 роки. В подальшому ця вілла стала відомою усім німцям, як місце проживання німецьких президентів (Bundespäsidenten) після другої світової війни.
Леопольд Кеніг – відомий цукрозаводчик німецького походження, який був власником лісових угідь та лісопильних заводів та одним з найзаможніших підприємців дореволюційної Росії.
У 1870-х роках Леопольд Кеніг став власником двох цукрових і одного рафінадного заводів у Тростянці.
Кеніг отримав дозвіл губернатора на проведення у своєму маєтку електрики, збудував дизельну електростанцію. Саме за його клопотання через деякий час з'явилася залізниця - так виникла станція Смородине, яка діє донині. У 1881 році в маєтку з'явилася власна телефонна станція, ще через три роки — почала працювати нова лікарня.
Фото: Юрій Бова / Фейсбук