У заповіднику на Хмельниччині відкрили виставку «Ляльки для ненароджених»
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, експозиції розмістили в музейній частині замку пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.
У заповіднику на Хмельниччині відкрили виставку «Ляльки для ненароджених» / Фото Лілія КоцюкНа виставці представлені понад 80 сюжетних композицій від майстрів-лялькарів з багатьох регіонів України та діаспори, що проживають у Німеччині, Польщі та Португалії. У кожній ляльці — окрема історія, втілена на основі історичних фактів та фотоматеріалів жахіть Голодомору, в тому числі й зі спогадів місцевих мешканців.
Серед авторів - майстриня із села Мальки Хмельницької області Оксана Носатова.
“Мої роботи засновані на страшних спогадах родини. В ті роки близька нам людина помирала від голоду, а немовлятко в її утробі жило ще деякий час. Жінки, що були поруч, намагались хоч якось врятувати дитя, але не змогли. Так їх разом і поховали — породіллю та ненароджену дитину”, - розповіла під час відкриття експозиції лялькарка.
За словами авторки проєкту, віцеголови німецько-української спілки “KOLOS” Тетяни Золочевської, виставка є проявом шани усім жертвам Голодомору.
“Сьогодні, в умовах повномасштабного вторгнення, ми як ніколи розуміємо весь біль, який принесли на нашу землю окупанти. Маємо пам’ятати про загублене покоління українських селян. Ця пам’ять робить нас сильнішими”, — сказала Золочевська.
Вона зазначила, що проєкт розпочався у 2018 році, у ньому також беруть участь громадська організація “Обрядова культура України” та творча група “Авторська лялька-мотанка”. Перша виставка проєкту “Ляльки для ненароджених” відбулась у Посольстві України в німецькому місті Гамбург.
У Меджибізькому замку виставка демонструватиметься до листопада цього року.
Як повідомлялось, у Хмельницькому відкрили виставку про зруйнований музей Маріуполя.