У МКІП обговорили з представниками громадськості захист Китаєва від забудови
Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінформ.
«МКІП постійно тісно співпрацює з громадськістю. Ми реагуємо на проблемні питання відразу й всіма можливими способами, які нам доступні. Сьогодні йдеться не тільки про збереження історичного місця в Києві – Китаєва, а й про необхідність його облаштування для людей», – сказав Карандєєв.
Він запропонував шлях захисту місцевості, боротьба за збереження якої триває вже майже 20 років. За його словами, необхідно створити заповідник, завданням якого буде дослідження цієї території, зокрема й археологічні.
Як повідомлялося, Китаїв — пам’ятка національного значення, знаходиться на межі з Голосіївським національним парком. Тут виявили древній комплекс археологічної культурної спадщини. Це залишки фортифікаційних споруд, трипільська кераміка, житла часів Київської Русі з глиняними печами.
Китаївська пустинь у цій місцевості є одним із найбільших центрів паломництва в Україні. Тут було чернече селище, віддалене від монастиря. Сюди приїздять віряни відвідати не лише церкви, а й печери, первісна схема яких досі не вивчена.
Водночас забудовник планує на місці унікального комплексу звести чергові ЖК, паркінг та ТРЦ. Рішення забудувати культурну спадщину прийняли за часів головування у Києві Леоніда Черновецького, якого зараз підозрюють у посяганні на територіальну цілісність України.
У прокуратурі вимагають повернути землю у Китаєві державі, бо це пам’ятка археології національного значення. МКІП підтримує позовні вимоги прокуратури.
За даними міністерства, 15 травня відбудеться судове засідання щодо цього питання.
Фото: МКІП