СБУ оголосила підозру російському полковнику, який наказав ударити ракетою по музею Сковороди

СБУ оголосила підозру російському полковнику, який наказав ударити ракетою по музею Сковороди

Укрінформ
Служба безпеки України заочно повідомила про підозру російському полковнику Івану Панченку, який віддав наказ завдати авіаційного удару по музею Григорія Сковороди у Харківській області.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресцентр СБУ.

«Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного воєнного злочинця з РФ, який причетний до обстрілів цивільної інфраструктури України. Мова йде про полковника Івана Панченка – командира 159-го винищувального авіаційного полку Західного військового округу збройних сил Росії», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, з початку повномасштабної війни фігурант бере участь в організації та проведенні повітряних атак на цивільні об’єкти нашої держави.

За даними слідства, на початку травня 2022 року Панченко віддав наказ на здійснення авіаудару по Національному музею Григорія Сковороди на Харківщині.

Читайте також: В ЮНЕСКО підтвердили пошкодження більш як 400 культурних обʼєктів в Україні

Тоді російська армія задіяла багатоцільовий винищувач Су-35С, який випустив по меморіальному комплексу турбореактивну протикорабельну ракету типу Х-35.

Унаслідок вогневого ураження значних ушкоджень зазнала будівля музею, а його працівник отримав тяжке поранення

За наявними даними, російський полковник продовжує командувати авіаційними ударами по різних регіонах України.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ заочно повідомили Панченку про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, віддані наказу про вчинення таких дій, вчиненого за попередньою змовою групою осіб).

Тривають комплексні заходи, щоб знайти і покарати російського воєнного злочинця.

Як повідомляв Укрінформ, унаслідок прямого влучання російської ракети у ніч проти 7 травня 2022 року знищено Національний музей Григорія Сковороди у с. Сковородинівка на Харківщині.

Фото музею: МКІП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-