У Києві відкрили виставку «Золоте перевесло мистецької династії Саєнків»
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Виставка «Золоте перенесло мистецької династії Саєнків» відкрилася до ювілею трьох митців, бо так склалося, що в цьому році не тільки 125 років Олександру Саєнку, а й ювілейні дати у його дочки та онуки. Тому виставка об’єднала творчість усієї родини. Більше робіт тут представлено саме Олександра Саєнка і доповнено роботами Ніни та Лесі Саєнко. Цікаво те, що ці художники працюють не в одному виді мистецтва: тут можна побачити килими, батик, кераміку і багато іншого. Вони настільки багатогранні митці і творять дуже цікаві роботи», - сказала гендиректор Національного музею декоративного мистецтва України Людмила Строкова.
У Києві презентували виставку «Золоте перевесло мистецької династії Саєнків» / Фото: Володимир Тарасов, УкрінформТимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв зазначив, що дуже важливо, щоб унікальна практика, джерелом якої є українське народне мистецтво, переходила з покоління в покоління.
“Сьогодні ми тішимося з того, що можемо радіти творам фактично цілої династії Саєнків, яка не лише зберегла традиції, а й примножила їх”, - сказав він.
Карандєєв вручив орден княгині Ольги І ступеня мисткині і мистецтвознавиці Ніні Саєнко за значні заслуги у зміцненні української державності, вагомий особистий внесок у розвиток мистецтва та сумлінне виконання професійного обов’язку.
Мисткиня зауважила, що для неї це "висока честь".
«Так складається, що ми не тільки творимо мистецтво, а й презентуємо його в Україні й далеко за її межами. Таким чином ми підтримуємо і утверджуємо нашу національну культуру та ідентичність. Сьогодні це особливо важливо», – зазначила Саєнко.
В експозиції представлено близько 100 робіт, серед яких твори художнього текстилю – килими, гобелени, батик, вибійка, декоративні тканини, а також панно та тарелі, виконані в техніці мозаїки соломою, писанки.
Виставка триватиме до 1 вересня 2024 року.
Ніна Саєнко - відома в Україні діячка у галузі збереження пам’яток історії та культури, популяризації мистецької спадщини, знавчиня музейної справи, мистецтвознавиця, художниця декоративного мистецтва, режисерка мистецьких акцій в Україні та за кордоном.