У Києві провели мистецьку академію до 210-річчя Шевченка
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
У Києві провели мистецький захід до 210-річчя від дня народження Шевченка / Фото: МКСК
"«Тарас Шевченко - шлях до перемоги» - це наш національний дороговказ, який ми, як народ, мусимо пройти, щоб зберегти свою ідентичність і свободу. Наше велике завдання – пам’ятати тих, хто віддав життя у цій війні, заради нас і майбутнього України. Серед них - діячі культури, мистецтва, журналісти. Ми маємо пам’ятати, що ворог часто не лише видимий, а й невидимий, тому культура стає засобом комунікації, здатним доносити правду про нашу боротьбу. Через твори Тараса Шевченка, Івана Марчука, Івана Франка та інших митців ми показуємо всьому світу і самим собі, що Україна була, є і буде», - наголосив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький у вітальному слові.
У межах заходу відбулося відкриття виставки митця Івана Марчука - «Шевченкіана».
«Ми живемо в часи важких випробувань. Але саме в цей час ми маємо можливість проявити нашу силу і віру в перемогу через мистецтво. Виставка, що проходить сьогодні, є символом цієї сили, нагадуванням про великі досягнення українського народу. Такі генії, як Шевченко, Марчук і Франко, для нас є не лише культурними іконами, але й символами стійкості та непереможності», - сказав генеральний директор театру Франка, голова Шевченківського Комітету Євген Нищук.
Заступниця керівника Офісу Президента Олена Ковальська підкреслила, що наразі важливо зберігати українську ідентичність і культуру, адже ворог намагається забрати у українців не лише землю, а й культурну спадщину.
"Але ми не здамося. Видатні українські особистості, такі як Шевченко, є символами нашої непохитної віри в перемогу. Дякую всім, хто долучається до підтримки таких ініціатив, які дають нам натхнення і сили для подальшого розвитку нашої культури та нації", - сказала Ковальська.
У межахзаходу заступник голови Національного банку України Олексій Шабан представив пам’ятну монету «Пльонтанізм», на якій зображений малюнок, що виконаний в унікальній техніці Івана Марчука.
«Монети - це не просто гроші, це символи, які несуть в собі меседжі та історію. Кожна монета, як витвір мистецтва, має глибокий сенс і розповідає про нашу культуру та ідентичність. Через них ми передаємо наступним поколінням ідеї свободи, незалежності та відродження України», - зазначив він.
У межах заходу відбулася і презентація мультимедійного проєкту «Катерина». Це режисерська робота Тараса Жирка у супроводі музики композитора Романа Гриньківа, що розкриває символіку найвідомішої картини Кобзаря.
Також за участю посла Великої Британії в Україні Мартіна Гарріса провели панельну дискусію «Світовий код Шевченка», присвячену розгляду ідей поета у контексті сучасності.
Завершився захід виставою «Шевченко 2.0» режисера легендарного харківського Театру «Березіль» Олександра Ковшуна. Вона представлена як уявна зустріч поета з міфом про себе, де він постає не лише як пророк, а й як жива людина, сповнена пристрастей та протиріч.
Як повідомляв Укрінформ, Комітет із національної премії України імені Тараса Шевченка оприлюднив повний список претендентів на нагороду. Лавреатів оголосять у березні 2025 року.