В Україні вперше виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль
Про це Укрінформу повідомили в Національній філармонії України.
«Його виступ в Україні на 1003-й день вторгнення – це потужний знак солідарності з Україною та українськими музикантами. Попри безкінечні атаки – зірки приїздять в Україну!» – розповіли у філармонії.
Андреас Шолль – перший контратенор-хедлайнер фестивалю BBC Prom, чиї музичні нагороди охоплюють усі уявні в світі сучасної музичної індустрії відзнаки, – дасть спільний концерт з українськими музикантами Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble&Choir Національного будинку музики на закритті фесту з програмою «Ich habe genug» («Цього мені достатньо»).
У свій перший приїзд в Україну Андреас разом з українськими колегами виконуватимуть твори Вівальді, Телеманна, Баха.
Контратенор зробив дуже потужну кар'єру й відзначений участю в оперних постановках, і ще більшою мірою – у численних камерних концертних ініціативах. Після навчання у Schola Cantorum Basiliensis у вже легендарних Рене Якобза та Річарда Левітта, його музичний шлях перетинався з всесвітньо відомими музикантами та колективами – Чечілія Бартолі, Рене Флемінґ, Accademia Bizantina, Фрайбурзький бароковий оркестр, Берлінська академія ранньої музики, симфонічні оркестри Берлінської та Нью-Йоркської філармоній та ін.
«Мені подобається глибокий інтелектуальний спів, коли виконавець не лише демонструє красу свого голосу, але й підкреслює розмаїття сенсів, що утворюються у поєднанні слова та музики. Це особливо важливо для виконання ранньої музики. І мені здається, що в цьому Андреас Шолль – чи не найкрутіший. Ми навіть не мріяли про приїзд Шолля в Україну – аж ось будемо разом виконувати цей твір», – розповіла в коментарі керівниця Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Наталія Хмілевська.
«Для мене Андреас Шолль – це приклад справжнього мистецтва виконавства без зайвих шоу та піару. Виокремлю його виконання арії Erbarme dich зі «Страстей за Матвієм» Баха. Особисто я її ще не брався виконувати, тому що вона є однією із найглибших і найскладніших як технічно, так і для усвідомлення арій. Але його виконання – це те самозанурення і повне розчинення в музиці, яке і мене як слухача відносить в інший вимір і вичищає зсередини весь буденний бруд. Хоча б на тих сім хвилин», – зазначив контратенор Роман Меліш.
Концерт відбудеться за підтримки Посольства ФРН в Україні.
Під час перебування у Києві Шолль записує українські відеохроніки, щоб показувати всьому світу, що відбувається в Україні. З ними можна ознайомитися на його сторінці у Фейсбуці.
Раніше повідомлялося, що в Національній філармонії вперше відбудеться триденний фестиваль барокової музики KyivBaroqueFest з програмою «Французька увертюра 2023»: Галантні Європи – Рамо/Бортнянський.
Фото: Synhaewsky Ruslan