Точицький презентував іноземним дипломатам стратегію Культурного суверенітету
Як передає кореспондент Укрінформу, у події взяли участь заступниця керівника Офісу Президента Олена Ковальська, представники МКСК, дипломатичного корпусу країн-партнерів, офісу ЮНЕСКО та міжнародних фондів, що підтримують сферу культури.
У відеозверненні до учасників події керівник ОП Андрій Єрмак наголосив, що Росія руйнує культурні обʼєкти в Україні.
“Вони руйнують наші церкви, музеї – для Кремля це теж обʼєкти критичної інфраструктури. Перше, що агресор завозить на окуповані території, – це не предмети першої необхідності для зменшення страждань населення, а радянські памʼятки і брехливі російські підручники”, – заявив Єрмак.
Своєю чергою Точицький підкреслив, що культура є невіддільною частиною політики безпеки України.
“Культурний суверенітет – це право та здатність української політичної нації визначати, виражати та підтримувати власну культурну ідентичність та спадщину вільними від зовнішнього домінування. Звичайно ж, я говорю про домінування радянського і російського минулого. Ми плануємо розробити проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо визнання культури пріоритетом національних інтересів України”, - сказав він.
Міністр поінформував, що ключовими напрямами внутрішнього Плану стійкості є, зокрема, культурна політика як складова безпекової стратегії держави, захист культурної спадщини, згуртованість суспільства та стійкість сектору культури, а також голос української культури в глобальному контексті. Особлива увага приділятиметься питанню стратегічної комунікації як основі національної інформбезпеки, додав він.
За словами Точицького, процес вступу України в Європейський Союз вимагає внесення змін до деяких законів, зокрема до закону про переміщення культурних цінностей.
Держава націлена на те, щоб системно координувати роботу між державними агенціями і міністерствами, а також з міжнародними партнерами.
“Нам знадобиться Інститут меценатства в культурі. Треба налагодити механізм взаємодії бізнесу та культури. Ми працюємо над законом, що визначить основи меценатської діяльності у сфері культури”, – сказав очільник МКСК.
Він поінформував про підготовку формату "Культурного Рамштайну". “Ми організуємо саміт міністрів культури та партнерських організацій наприкінці січня - на початку лютого 2025 року. Я не виключаю, що цей саміт буде в Україні”, - сказав він.
Зі свого боку голова Бюро ЮНЕСКО в Україні Кʼяра Децці Бардескі та іноземні дипломати запевнили у підтримці Міністерства культури та стратегічних комунікацій та його пріоритетів у межах пункту "Культурний суверенітет" на тлі атак Росії на українську спадщину.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський у парламенті представив План внутрішньої стійкості, який складається із 10 пунктів.
16 жовтня Зеленський представив План перемоги під час виступу у Верховній Раді.
Фото: МКСК