Кабмін відповів на петицію про блокування російської музики на стримінгах

Кабмін відповів на петицію про блокування російської музики на стримінгах

Укрінформ
Кабінет Міністрів дав відповідь на петицію із закликом заблокувати пісні російською мовою на стримінгових платформах, у якій роз'яснив, що в міжнародному праві та українському законодавстві відсутні правові підстави для обмеження музичного продукту за мовною ознакою.

Як передає Укрінформ, відповідна інформація розміщена в розділі петицій на Урядовому порталі.

Зазначається, що електронну петицію №41/007827-25еп «Заблокувати пісні російською мовою на стримінгових платформах в Україні» було розміщено на офіційному сайті Кабінету Міністрів 17 лютого і її підтримали понад 25 тисяч громадян.

Відео дня

«На сьогодні в міжнародному праві, українському законодавстві та у правилах мовлення іноземних платформ відсутні правові підстави для заборони або інших форм обмеження музичного продукту за мовною ознакою. Проте з метою забезпечення інформаційної та національної безпеки України існує необхідність удосконалення нормативної та законодавчої бази, зокрема шляхом запровадження заходів, спрямованих на обмеження вільного поширення контенту країни-агресора, зокрема музичних творів, пісень, музичних відеокліпів тощо», - йдеться у відповіді на петицію.

Крім того, Кабмін звернув увагу, що з цією метою у державах-членах Європейського Союзу набули чинності акти про цифрові послуги (Digital Services Act – DSA) та про цифрові ринки (Digital Markets Act – DMA), які спрямовані на зменшення можливих системних ризиків та загроз демократичним процесам у державах-членах ЄС, забезпечення прав громадян та свободи слова.

Зокрема, відповідно до DSA платформи, які не належать до дуже великих онлайн-платформ (Very Large Online Platforms – VLOPs) і дуже великих онлайн-пошукових систем (Very Large Online Search Engines – VLOSEs), контролюються на національному рівні координаторами цифрових послуг (Digital Service Coordinators – DSCs), на відміну від VLOPs та VLOSEs, які контролюються безпосередньо Європейською Комісією.

Читайте також: Apple Music і Spotify назвали найпопулярніші в Україні пісні

«У зв’язку з цим Україна заінтересована у гармонізації вітчизняного законодавства з нормами законодавства Європейського Союзу, зокрема у сфері цифрового розвитку, тому центральні органи виконавчої влади працюють над прийняттям українських аналогів Актів ЄС DSA та DMA, положення яких мають бути імплементовані до національного законодавства», - зазначається у відповіді. 

Також у КМУ додали, що враховуючи суспільний інтерес до питання, порушеного у петиції, Міністерству культури та стратегічних комунікацій разом з міністерствами цифрової трансформації та юстиції доручено додатково опрацювати зазначене питання та поінформувати про результати.

Як повідомляв Укрінформ, українці досі потрапляють у російські музичні бульбашки.

Фото: Bloomberg

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: