
Кабмін відповів на петицію про блокування російської музики на стримінгах
Як передає Укрінформ, відповідна інформація розміщена в розділі петицій на Урядовому порталі.
Зазначається, що електронну петицію №41/007827-25еп «Заблокувати пісні російською мовою на стримінгових платформах в Україні» було розміщено на офіційному сайті Кабінету Міністрів 17 лютого і її підтримали понад 25 тисяч громадян.
«На сьогодні в міжнародному праві, українському законодавстві та у правилах мовлення іноземних платформ відсутні правові підстави для заборони або інших форм обмеження музичного продукту за мовною ознакою. Проте з метою забезпечення інформаційної та національної безпеки України існує необхідність удосконалення нормативної та законодавчої бази, зокрема шляхом запровадження заходів, спрямованих на обмеження вільного поширення контенту країни-агресора, зокрема музичних творів, пісень, музичних відеокліпів тощо», - йдеться у відповіді на петицію.
Крім того, Кабмін звернув увагу, що з цією метою у державах-членах Європейського Союзу набули чинності акти про цифрові послуги (Digital Services Act – DSA) та про цифрові ринки (Digital Markets Act – DMA), які спрямовані на зменшення можливих системних ризиків та загроз демократичним процесам у державах-членах ЄС, забезпечення прав громадян та свободи слова.
Зокрема, відповідно до DSA платформи, які не належать до дуже великих онлайн-платформ (Very Large Online Platforms – VLOPs) і дуже великих онлайн-пошукових систем (Very Large Online Search Engines – VLOSEs), контролюються на національному рівні координаторами цифрових послуг (Digital Service Coordinators – DSCs), на відміну від VLOPs та VLOSEs, які контролюються безпосередньо Європейською Комісією.
«У зв’язку з цим Україна заінтересована у гармонізації вітчизняного законодавства з нормами законодавства Європейського Союзу, зокрема у сфері цифрового розвитку, тому центральні органи виконавчої влади працюють над прийняттям українських аналогів Актів ЄС DSA та DMA, положення яких мають бути імплементовані до національного законодавства», - зазначається у відповіді.
Також у КМУ додали, що враховуючи суспільний інтерес до питання, порушеного у петиції, Міністерству культури та стратегічних комунікацій разом з міністерствами цифрової трансформації та юстиції доручено додатково опрацювати зазначене питання та поінформувати про результати.
Як повідомляв Укрінформ, українці досі потрапляють у російські музичні бульбашки.
Фото: Bloomberg