У столиці з'явилася вулиця дослідника Голодомору в Україні Мейса
Американець започаткував традицію на роковини Голодомору запалювати на підвіконнях свічки
Про перейменування написав голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у одній із соцмереж, передає Громадське.ТБ.
"За його даними, Володимир Кличко нарешті підписав рішення КМДА про перейменування. У переліку перейменованих вулиць вулицю Колективізації перейменували на Джеймса Мейса", - йдеться у повідомленні.
Джеймс Мейс - американець, чиї предки походили з племені Черокі. Він був виконавчим директором Комісії США з голоду в Україні, створеної для дослідження Голодомору за вимогою української діаспори 13 грудня 1985 року.
На Комісію покладались обов’язки дослідити Голодомор в Україні 1932-1933 років (зібрати всю доступну інформацію про Голодомор в Україні 1932-1933 років; проаналізувати причини та наслідки Голодомору для української нації та інші країни; дослідити та вивчити реакцію вільних держав на Голодомор) та надати Конгресу для друку остаточну доповідь результатів досліджень.
Саме ця Комісія першою в світі, серед іншого, визнала, що голод в Україні був штучним і спричинений максимально можливими вилученнями продуктів харчування в сільського населення, але аж ніяк не посухою, а кількість жертв трагедії йде на мільйони. Окрім того, комісія звинуватила тогочасний уряд США в бездіяльності, адже той мав широку та вчасну інформацію про Голодомор, але виявився нездатним зробити будь-які дії, які б покращили ситуацію, а також окремих представників американської преси, які співпрацювали з радянським урядом у приховуванні правди про існування Голодомору в Україні.
25 грудня 2015 року у Броварах назвали вулицю Джеймса Мейса, яка стала першою вулицею в Україні, названою на честь дослідника.